Koşa koşa gidiyorlar!

4
324

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine, 30 büyükşehir belediye başkanı bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda toplanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün yaptığı açıklamada, 30 büyükşehir belediye başkanını Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na davet etmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da CHP’li başkanların davete katılacaklarını açıklamıştı. Cumhurbaşkanlığı’nda bugün yapılacak toplantıda AKP, CHP ve MHP’li başkanlar bir arada olacak. Erdoğan, böylelikle, yerel seçimlerin ardından bu toplantıyla ilk kez 30 büyükşehir belediye başkanıyla bir araya gelmiş olacak.

‘Koşa koşa gideceğiz’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu davete katılacağını bildirmiş ve Erdoğan’a teşekkür etmişti. Davete katılıp katılmayacağı sorulan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, “Tabii ki gideceğiz. Koşa koşa gideceğiz” açıklamasını yapmıştı.

CHP’li başkanlar önce Genel Merkez’de

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanının ise, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na gitmeden önce CHP Genel Merkezi’nde bir araya gelecekleri öğrenildi. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile bir toplantı yapacağı belirtilen belediye başkanlarının, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüp görüşmeyecekleri ise netlik kazanmadı.

Toplantıda, davete ilişkin görüş alışverişinde bulunulacağı belirtildi.

KAYNAK: Cumhuriyet

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here