Erkan IRMAK Nerede?

0
507

Bu yazı Z.ÖNCÜ tarafından hazırlanmıştır.

ERKAN IRMAK NEREDE?
Erdoğan rejimi dünyanın her tarafında Gülen Hareketi mensuplarını kaçırıyor ve kaçırılanlara çok ağır suçlamalarda bulunuyor. 15 Temmuz sonrası Türkiye’de artan işkence ve kötü muameleye her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Öğretmen Erkan Irmak da Türkiye’de bu zulme uğrayanlardan biri.
43 yaşındaki öğretmen Erkan Irmak İstanbul’da evinin önünden kaçırıldı. 17 Şubat 2019’dan beri kendisinden haber alınamayan Irmak, en son 16 Şubat gece saat 23.10 da ailesinin oturduğu evden çıktı. Ümraniye İstiklal Mahallesi’ndeki evinin önünden kaçırılan öğretmen Erkan Irmak’ın o tarihten bu yana kayıp olduğu belirtiliyor. Erkan Irmak’ın eşi açtığı sosyal medya hesabından (@erkannirmak) yaşadıklarını kamuoyu ile paylaşarak şunları yazdı:
“Erkan IRMAK; değerli eşim den 17 Şubat 2019 dan beri haber Alamıyoruz. Eşim 16 Şubat gece saat 23 10 da evimizin bulunduğu Ümraniye İstiklal mahallesinden siyah transporter araçla kaçırıldı. Eşim kimler tarafından kaçırıldı?
Ailecek perişan durumdayız. İstanbul Emniyeti ve İstanbul Cumhuriyet Savcılığı bize herhangi bir bilgi vermemektedir.
Kamuoyuna ve yetkililere sesleniyorum. Ne olur Allah aşkına bize yardımcı olun. Çocuklarımın ve benim psikolojimiz alt üst oldu.
Bitsin artık bu kaçırılma vakaları. Aileleri perişan etmeyin. Ne olur; kaçırılan bir baba, bir eş, bir öğretmen. Bu ülkenin, Anadolu’nun evladı. Ailecek perişan durumdayız. İstanbul Emniyeti ve İstanbul Cumhuriyet Savcılığı bize herhangi bir bilgi vermemektedir.”
HDP milletvekili ve insan hakları aktivisti Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından açıklama yapmış ve transporter araçla kimliği belirsiz kişilerce kaçırılan öğretmen Erkan Irmak’tan yaklaşık 4 aydır haber alınamadığını ifade etmişti. ‘Devlet’ tarafından kaçırılan onlarca kişiden biri olan Irmak’ın hala nerede olduğu bilinmiyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında kaçırılma olaylarını ‘inanılmaz’ olarak yorumlamıştı.
“Erkan Irmak 125 gündür kayıptır. Ne yazık ki hakkında hiçbir açıklama ve araştırma yapılmamaktadır.”
Ailesi çaresizce çırpınmakta olan Erkan Irmak’ın eşi 126.gününde twitterdan şu mesajı yazdı:
“Bugün 126. Gün,
Okullar tatil oldu, çocuklar aileleri ile eğleniyor. Ama benim çocuklarım mutsuz ve babalarının yolunu gözlüyorlar. Neden mi, çünkü babaları kendisini “devlet” olarak tanımlayan kişilerce KAÇIRILDI.
Devlet yetkilileri ise yapılan çağrılara karşı kör-sağır-dilsizleri oynuyor.”
Dileğimiz bu sessiz çığlıkların duyulması ve duyurulmasıdır. Umarız dünyada adaleti seslendiren ve yaşatan insanlar çoğalır ve gözü yaşlı kadınların ve masum yavruların acısı bir an önce biter.
Biz de soralım ; Erkan Irmak nerede?

– Z. Öncü –

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here