Genç Yaşlıyı Buluşturan Projeler Yarışıyor

0
251

Genç ve Yaşlıyı Buluşturan Projeler Yarıştı
Almanya Mainz şehrinde Genç Yaşlıları buluşturmayı amaçlayan projeler yarıştı. Ilköğretim öğrencilerine yönelik her yıl düzenlenen sosyal temalı proje yarışmasının bu yılki teması genç ve yaşlı kuşakların birbirini anlaması ve kuşak çatışmalarının giderilmesi amacıyla yarışan projelerden oluştu. 3 kategoride 5-7, 8-10 ve 11-13. sınıfların yarıştığı etkinlikte kompozisyon, video, kolaj, fotoğraf, modelleme gibi değişik branşlarda projeler yer alıyor.
ABC integrasyon derneği tarafından bu yıl 4. kez düzenlenen organizasyonun Jüri üyeleri ise Mainz Üniversitesi profesörlerinden oluşuyor. Yarışmanın bu yılki temasının ilgi alanları şu başlıklardan oluşuyor. Yaşlı bir insan hakkında her zaman ne bilmek isteriz? Dedelerinizi bu kadar özel yapan şey nedir? İnsanlar moda yıllara göre nasıl değişir? Yeni medya ortamları anıları tutmaya yardımcı oluyor mu? Ebeveynlerden veya gençlerden neler bekliyorsunuz? “Yaşlılarda İletişim güçlüğü üstesinden nasıl gelinir? Çok kuşaklı evler gençleri ve yaşlıları bir araya getirir. Böyle bir topluluğu nasıl hayal edersiniz?” konulardan oluşuyor.
15 Haziran Cumartesi günü Mainzde yapılan ödül töreninde bir birinden özel projeler yarıştı. Her sınıfta dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here