Özcerit Ailesi; #SenanuraÖzgürlük

0
401

15 Temmuz 2016 tarihinden hemen sonra açığa alınan Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit, Bandırma Cezaevi’ne nakledildiğinde artık KHK ile memuriyetten de ihraç edilmişti. Tutukluluk süresini 1 yıl doldurmadan baş ağrıları nedeniyle cezaevine yönetimine yazdığı tedavi dilekçeleri cevapsız kalıyordu.
Özcerit gün geçtikçe halsiz düşüyor ve kilo kaybediyordu.Tüm çabalara ve rahatsızlığının boyutunun nüksetmesine rağmen 1 ay sonra ancak hastahaneye sevki gerçekleşiyor.Kanser teşhisi konulan Özcerit’in Bandırma Devlet Hastahanesi’nden İzmir Atatürk Devlet Hastahanesi’ne nakline karar verildi. Naklin gerçekleşmesi bile 2-3 hafta sürdü.Sonunda ameliyat oldu ancak zulüm hastanede hasta haliyle bile devam ediyor, elleri kelepçeli olarak tutuluyordu.Bu süreçte 30 kilo verdi ve hastahanede 4.evre kanser hastası olduğunu öğrenmişti. Özcerit’e doktorlar hasta olduklarını bile bile heyet raporu vermediler,vermek istemediler.Mahkemesi devam eden Özcirit’i hakim insiyatif alarak tahliye etti.Artık hastalığına yapılacak birşey kalmayan Özcerit, 5 ay sonra 12 Şubatta vefat etti.
Vefatı sonrası taziye evine Polis çağrıldı ve Vefat eden bir insanı aradığını söyleyerek taziye evini Özcerit’in vefat belgelerini gördükleri halde evi aradılar.Yapılan zulümler bununla kalmadı suç uydurularak oğlu Sinan ÖZCİRİT’e soruşturma açılmış,gerekçesi ise sahibi belli olmayan Twitter hesaplarından atılan tweetlerdi. Oğul Sinan ÖZCİRİT Denetimli Serbestlik ile savcılıktan serbest bırakılmıştı.
Sınır tanımayan zulüm bununla kalmamış sıra Anne Esra ve kızı Senanur ÖZCİRİT’e gelmişti. 22 Mayıs 2019 günü evleri aranarak gözaltına alındılar.Gazetecilik okuyan Senanur ÖZCİRİT’in telefon görüşmeleri sözde ‘Terör Örgütü’ Delili gösterilmişti.Anne Esra Özcerit savcılık sorgusunda serbest bırakıldı,ancak Semanur hala gözaltında tutuluyor ve tutuklanma riski ile karşı karşıya.

Ailesinin; yapılan bu zulümlerle ötekileştirilmeye ve yalnızlaştırılmaya çalışıldığını düşünen Sinan ÖZCİRİT Özgürüz.org’dan Zübeyde SARI ile MERCEK programına katılarak, sesini duyurmaya çalıştı ve ailesine yapılan zulmü gözler önüne serdi. Sosyal Medya da bu zulme sessiz kalmak istemeyen ve ÖZCERİT AİLESİNE yapılan bu zülme dikkat çekmek isteyen duyarlı insanlar, #SenanuraÖzgürlük hastag etiketi yaparak, 19 yaşında üniversite öğrencisi Senanur ÖZCİRİT’in serbest bırakılmasını istiyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here