‘Rüzgar’ Nedeniyle Uçaklar İstanbul Havalimanı’na İnemedi

0
353

Büyük yatırımlar yapılarak inşa edilen İstanbul Havalimanına uçaklar, rüzgar nedeniyle iniş yapamadı ve iniş pistini pas geçerek havada tur atmak zorunda kaldı.Yakıt sorunu olan uçaklar ise Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na yönlendirildi. Airporthaber’in aktardığına göre, durum rüzgardan kaynaklanıyor.

Airport haber, bazı uçakların şiddetli rüzgarın etkisinden dolayı havalimanını pas geçmek zorunda kaldığını, bazı uçakların yakın meydanlara yönlendirildiğini duyurdu. İstanbul Havalimanı’ndan kalkışların da kontrollü olarak gerçekleştirildiği belirtildi.

Flightradar’daki verilere göre, 15.00-16.25 saatleri arasında THY’nin Berlin, Basel, Riga, Göteborg, Bremen, Edremit, Marsilya, ve Elazığ’dan gelen uçakları Tekirdağ-Çorlu Havalimanı’na indi.

Airporthaber ise THY’nin TK2325 sefer sayılı İzmir-IST seferini yapan uçağının ise İzmir’e geri döndüğünü aktardı.

Havalimanının inşa edildiği konum itibarıyla uzmanlar tarafından yoğun eleştiriler yapılmıştı.Meteoroloji Uzmanları tarafından hazırlanan Çevre Değerlendirme Raporuna göre yılın 107 günü yoğun rüzgarlı,kış aylarında ise çiğ ve kırağı da sıklıkla görülen doğa olayları arasında yer alıyor.

DHA’nın haberinde Limak, Kolin, Cengiz, Mapa ve Kalyon İnşaat ortak girişiminin havalimanının 26 milyar 140 euroya yapıldığı belirtilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here