MHP’li Belediye: AKP Döneminden 30 Yolsuzluk Tespit Ettik

0
140

31 Mart yerel seçimlerinde Yahşihan Belediye Başkanı seçilen MHP’li Osman Türkyılmaz, AKP’li döneme ait olan 21 milyon liralık borç miktarını belediyenin resmi internet hesabından açıkladı.

AKP’li Ahmet Sungur’dan görevi devraldıktan sonra, belediyede yaptırdığı incelemelerin sonuçlarını sosyal medya hesabında duyuran Kırıkkale’nin Yahşihan Belediye Başkanı Türkyılmaz ilan, reklam, imar ve su birimlerinde 30’a yakın yolsuzluk olduğunu açıklayarak, “İlçemizde göreve geldikten sonra başlatmış olduğumuz araştırmalar neticesinde başta reklam, ilan, imar, su gibi birimlerde olmak üzere 30’a yakın yolsuzluk tespit edilmiştir. Dosyalar savcılığa iletildikçe kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi.

Zimmete ilişkin açıklama da bulunan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, belediye de çalışan bir personelin ilçe sınırları içerisindeki işyerlerinden reklam ve işgaliye bedeli adı altında para toplayıp zimmetine geçirdiğini söyledi. Paraların toplanan işyerlerinde tutanak tutulduğunu kaydeden Başkan Türkyılmaz zimmete geçirilen miktarın yaklaşık 150 bin lira olduğunu ve konunun savcılığa intikal ettirildiğini dile getirdi.

Emlak ve reklam paralarını zimmete geçiren halkın parasını cebine atanların adalete hesap vermeleri için üzerlerini düşeni yerine getireceklerini kaydeden Türkyılmaz “Yahsihan halkına hesap verme zamanı geldi. her kuruşun hesabı halka verilecegi gibi halkın parasını hiç edenler yargı önünede çıkarılacak. Halka ve adalete hesap verecek olan kişiler hesabını ahirette de mutlaka vereceklerdir. Söz verdik sözümüzü tutuyoruz” dedi.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here