Sri Lanka Başkenti Kolombo’da Peşpeşe Patlamalar Meydana Geldi

0
189

Paskalya Pazarında, Sri Lanka’da meydana gelen bazı patlamalarda 50 kişi öldü ve 300e yakın yaralı var. Polise göre, patlamalar başkent Kolombo’daki otelleri ve kiliseleri hedef aldı.

Sri Lanka’daki bir dizi patlamada, en az 50 kişi öldü ve yaklaşık 300 kişi yaralandı. Polis tarafından bildirildiğine göre Patlamalar, pazar günü Paskalya bayramında ülkenin çeşitli kiliselerinde meydana geldi. Ayrıca, başkent Colombo’da çeşitli lüks otellerde daha fazla patlama oldu. Çeşitli görgü tanığı ifadelerine göre, bunlar Kochchikade Kilisesi, Katuwapitiya Kilisesi, Batticaloa Kilisesi, Shangrila Oteli, Cinnamond Grand Oteli, Kingsbury Oteli.

Yerel basında çıkan haberlerde, yabancılar dahil 10 kişi öldü ve yaklaşık 50 kişi yaralandı. Videolar insanların yaralılarla ilgilendikleri bir kilisenin içini gösteriyor.

Patlamaların nedeni hakkında hiçbir şey bilinmiyor. Negombo’da bir kilisenin Facebook sayfasında bir bomba saldırısı oldu. “Lütfen gelin ve yardım edin, burada akrabalarınız varsa,” dedi. Bu arada, polis ve acil servisler de sahada inceleme yapıyor.

Budist Sri Lanka’nın büyük çoğunluğunun yüzde 7’si Hristiyan. Bunlar Tamil azınlığın üyelerini ve Sinhalese çoğunluğunu içermektedir. Güney Asya ada ülkesi, Avrupalılar için de popüler bir turizm merkezidir.

Sri Lanka’nın 26 yıllık iç savaşı 2009’da sona erdi. Tamil Eelam Kurtuluş Kaplanları (LTTE) asi grubu ülkenin kuzeyinde bağımsız bir Tamil devleti için savaştı. Ordu isyancıları bastırdı.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here