Irak Sınırından Acı Haber: 4 Asker Hayatını Kaybetti

0
188
Türkiye-Irak sınırında devam eden terör operasyonunda 4 askerimiz hayatını Kaybetti, 6 askerimiz ise yaralandı.

TSK’dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Irak sınırında  yürütülen operasyonlarda 4 askerimiz yaşamını yitirdi, 6 askerimiz yaralandı. Bölgede terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ediyor.

MSB Basın Halkla ilişkiler Daire Başkanlığından yapılan açıklamada Türkiye- Irak sınır hattında devam eden operasyonlar kapsamında dün teröristlerle çatışma çıktığı belirtildi.

Çatışmada 4 askerin hayatını kaybettiği 6 askerin yaralandığı ifade edilirken, 4 şehitten 2’sinin yaralı olarak kaldırıldıkları hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamadığı kaydedildi.

Teröristlerin hava harekatı ve bölgedeki ateş destek vasıtaları ile yoğun ateş altına alındığı aktarılan açıklamada, bölgede operasyonların devam ettiği bildirildi.

Açıklamanın devamında, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk silahlı kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.” ifadelerine yer verildi.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here