AB Meclisi: Seçim Sonuçlarına Saygı Duyun

0
124

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’indeki Sosyalist Demokratlar ve Yeşiller Grubu (SOC) 31 Mart Yerel Seçimleri’ne ilişkin bir bildiri yayınladı. Bildiride Türkiye’ye seçim sonuçlarına saygı göstermesi çağrısında bulundu.

Sosyalist grubun yaptığı açıklamada “Türkiye’deki tüm yetkililere seçim sonuçlarını kabul etmeleri çağrısında bulunuyoruz” denildi. 

“Elbette tüm tarafların soru işaretlerini giderebilmesi için seçim sonuçlarını kanıtlayıcı taleplerde bulunma hakları vardır ancak bir hafta geçmiş olmasına rağmen İstanbul’daki resmi sonuçlar AK Parti’nin itirazları nedeniyle hala açıklanmadı. Bu tutum Yüksek Seçim Kurulu’nun daha önce muhalefetin itirazları hakkında aldığı kararlar ile çelişen bir durum ortaya çıkarıyor.”

SOC’un açıklamasında 31 Mart seçimleri ve öncesindeki genel kampanya ve seçim atmosferinin hali hazırda pek çok soru işareti oluşturduğu, genel olarak ifade özgürlüğü, medya dünyasındaki durum, tarafsızlık tartışmaları ve devlet aygıtlarının iktidar partisini kayırıcı davranışları çerçevesinde haksız rekabet görüntüsünün ortaya çıktığı belirtildi.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here