Berlin Yarı Maratonunda 50 Bin Kişi Koştu

0
171

50 Bin Koşucu Yarı Berlin Maratonunda 

Berlin Maratonu, her yıl Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenleniyor. Genellikle eylül ayının son hafta sonunda gerçekleştirilen maraton İlk kez 1974 yılında düzenlenmiş. Bu koşunun her yıl Nisan ayında da hazırlık koşusu gibi düşünülen yarı maratonu da Nisan ayında yapılıyor. Bu yarı maraton özelliği ise halkın katılımına açık olması ve maratoncu özelliklerinin aranmaması. 

Uzun mesafeli koşucular ise asıl maratona hazırlık için 07 Nisan Pazar günü Berlin’e geldi, çünkü Berlin’de 2019 yılı yarı maratonu gerçekleşti. Etkinlik için organizatörler rekor kıran numaralar kaydetti. Ancak koşu ayakkabılarını giymek istemeyen halkda 21 kilometrelik yarış pistini denemek için 2019 Berlin Yarı Maratonu’na katıldı. 

Yarış gösterimi Pazar günü canlı yayın yoluyla sosyal medyada yayınlandı, bu nedenle yarı maratondaki eşsiz atmosfer heryerden izlenebildi. Facebook’ta saat 09.25’ten itibaren canlı yayın yapıldı. Ayrıca Generali Berlin Maratonu resmi sayfasında da koşunun canlı yayını yapıldı. Sosyal ağlarda, Alman başkentindeki run etkinliği yine #berlinhalf etiketinde yansıtıldı.

Hollanda adına katılan Etiyopya’lı atlet Siffa Hassan koşunun galibi oldu. 

2019’da Berlin Yarı Maratonu’nun favorisi  Hollandalı Sifan Hassan. Etiyopyalı kökenli olan uzun mesafe koşucusu mevcut Avrupa rekorunu elinde tutuyor ve kendini Alman başkentinde 65: 15 dakikalık en iyisi kişisel rekorunu elde etti. Sifan Hassan bitirmesi en hızlı kadın olmasına rağmen, 64:51 dakikalık dünya rekoru kıramadı ancak yeni bir seyir rekoru kırdı.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here