Yeni Zelanda’dan Dünyaya Yayılan İnsanlık Dersi

0
674

Terör Saldırısı Sonrası Yaşananlar Tüm Dünyaya İnsanlık Dersi Veriyor 

Yeni Zelanda’da Cuma günü yaşanan terör saldırısı sonrası farklı din ve kültürlerden insanlar yardımlaşma ve dayanışma içerisinde tüm dünyaya insanlık mesajları verdi. Günün kahramanı ise Daoud Nabi. Ülkesinde ölümden kaçan 71 yaşındaki bir Afgan mülteci olan Daoud Nabi, cami kapısında teröristleri “Hoşgeldin kardeş” diyerek karşıladı. Ancak gözü dönmüş saldırgan bu güzel insanı şehit etti. 

Bir katolik Hristiyan Matthias Will duygularını şöyle ifade etti. “Ben bir Katolik’im. Üniversitede Dünya Dinleri dersi alıyordum. Kendime ait olmayan bir ibadet servisine katılmam gerekiyordu. Bir camide katıldım. Aynen böyle davranıldım ve memnuniyetle karşıladım. Tanrı Bay Nabi’yi korusun. Müslüman kardeşlerim için dua ediyorum.” dedi. 

Saldırıda yaralanan kişilerden birine yardım eden 66 yaşındaki kadın yeterince yardım edemekleri için üzülürken “Sen kahramansın” diyen muhabire “hayır değilim o an ne yapılması gerekiyorsa onu yaptım keşke daha fazlasını yapabilseydim” diyerek ağladı. 

Başka bir Yeni Zelandalı Hristiyan ise bir demet gül ile camiye giderek baş sağlığı diledi. 60 yaşlarındaki adam çok üzgün olduğunu söyleyerek acılarını paylaştığını belirtti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here