Esenler Belediyesinden Havuz Medyasına Destek: 702 Bin Gazete Satın Alacak

0
237

AKP’nin türlü yöntemlerle el koyduğu ve kendi çevresindeki sermaye gruplarının denetimine geçirerek yandaş medya haline getirdiği Havuz medyasının nasıl ayakta kalabildiğine ilişkin yeni bir örnek ortaya çıktı. İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan sosyal medya hesabı üzerinden AKP’li Esenler Belediyesi’nin kurmuş olduğu ESKON Esenler İnşaat şirketi üzerinden yandaş medyaya nasıl para aktardığını belgeledi.

Türkkan, Twitter hesabından söz konusu şirket tarafından hazırlanan Basılı Yayın Mal Alımı İşibaşlıklı raporu yayınladı. Ve şu yorumu yaptıBelediyeler, kurmuş oldukları şirketler aracılığı ile havuz medyasına nasıl para aktarıyorlar görüyor musunuz? Bu hukuksuz ve hiç bir usule uygun olmayan uygulamaların hesabı sorulmaz zannediyorlar

Belgeye göre Eskon şirketi 10 ay içinde 702 bin adet gazete satın alacak. Yani ayda 72 bin günde ise 2400 gazete satın alınacak. Ortaya çıkan bu belge yandaş medyanın kamu kurum ve kuruluşları yanında AKP’li Belediyeler ve kuruluşlar tarafından yapılan toplu alımlarla ayakta tutulduğunu bir kez daha gösterdi.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here