Pervin Buldan: Seçim Meselesinde AKP’ye Tavrımız Nettir!

0
238

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı’ya yaptıkları ziyaretin Kürt kentlerindeki baskılarla ilgili olduğunu söyledi.

Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre; Buldan, 15-20 dakika süren görüşmenin 3 büyük ilde aday çıkarmayacakları açıklamasının yapıldığı gün gerçekleşmesiyle ilgili ise, “Tamamiyle bir tesadüf. Seçim meselesinde bizim AKP’ye olan tavrımız nettir. Bunu çok açık ifade etmek isterim. Bu kadar insanın cezaevinde olduğu, tecritin sürdüğü bir süreçte farklı bir konu konuşma olamaz” dedi.

Buldan, “Bölgede yaşanan baskıları görüşmek üzere bir araya geldik. Özellikle Sezai (Temelli) Başkanın geçen hafta Van ziyaretinde konvoyunun engellenmesi, yine belirlenen adaylarımızın çalışmalarının engellenmesi, gözaltına alınması gibi konular var. Seçim güvenliği konusunu özellikle konuştuk. Bunları ifade edebilirim çünkü benim de yarın Mardin ziyaretim var. Aynı sıkıntı ile karşılaşmamak için Naci Bey’in devreye girmesini istedik. Bu süreçte bu tür sıkıntıların ortamı gerginleştireceğini ifade ettik” diye konuştu.

“Seçim meselesinde AKP’ye tavrımız nettir”

HDP Eş Genel Başkanı Buldan’ın AK Parti Grup Başkanı Bostancı’yı, İstanbul, İzmir ve Adana’da belediye başkan adayı çıkarmayacaklarının açıkladığı gün ziyaret etmesi soru işaretlerine yol açtı. Buldan bu konuda, “Tamamiyle bir tesadüf. Seçim meselesinde bizim AKP’ye olan tavrımız nettir. Onu çok açık ifade etmek isterim. Özellikle son yaşananlar. Bu kadar insanın cezaevinde olduğu dönemde, tecridin olduğu bir süreçte farklı bir konu konuşma gibi bir durum olamaz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here