Akşener: İktidarın Çarçur Politikaları Devam Ediyor

0
293

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Meclis grup toplantısında konuştu. Akşener, İyi Parti’nin 7 belediye başkan adayını daha açıkladı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısındaki açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bu salonu bize özellikle verdiler dolduramayalım diye. Ama Allah hepinizden razı olsun. Türkiye’nin her yerinden, her hafta toplandınız geldiniz ve bizimle inatlaşmanın ne denli önemli olduğunu gösterdiniz.

“Öyle bir medya duvarıyla karşı karşıyayız ki, birkaç TV dışında sözlerimizi veren yok. Türkiye gerçeği bu. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günüydü. Mesleğini hakkıyla yapan tüm basın çalışanlarını kutluyorum. Cumhurbaşkanı son 16 yıldır uyguladığımız reformlar basının özgürlükçü yapıya kavuşmuştur dedi. Şaka gibi. Burası neresi bilmiyorum ama Türkiye olduğunu sanmıyorum.

“İyi Parti bugünlere ambargoları aşarak geldi. Söyleyecek sözü olan ne yapar eder milletine ulaşır. Hakikat er geç ortaya çıkar hak yerini bulur. İYİ Parti cesaretle emekle alın teri ve inançla buralara gelmiştir. Ekranlarda 24 saat bizi gösterin diyecek halimiz yok. Ne yaparlarsa yapsınlar biz bir yolunu bulur sözümüzü milletimize ulaştırırız.

“İşler iyiye gitmiyor. Bu paketlerin hiçbiri de çözüm olmuyor. Ekonominin dümenindekiler bu işi bilmiyor. Ülkede tarımın hali ortadayken, Ziraat Bankasının borazan müteahitlerin, yandaş medyanın, spor kulüplerinin desteklenmesi için kullanılması yazıktır ayıptır günahtır. Spor takımlarına destek için mi yoksa kendi kurdukları takımların milyonlarca dolarlık transferleri için mi bu kaynağı ayırıyorlar bilemiyoruz. İstihdamı, üretimi artırmadıkça her hafta paket açıklamak zorunda kalırsınız. Damat bu işlerden anlamaz ama bunlar seçime kadar zaman kazanılması için yapılan yatırımlardır.

“İnşallah seçimden sonra yeni bir 94 krizi yaşamayız. Türkiye’de 80 milyonluk elektrik faturasını ödeyemeyecek yaklaşık 10 milyon nüfus var. Bir sürü rakam sıralıyorsun ama gerçek bu. Çalışanların yüzde 43’ü asgari ücretli. Türkiye 2019’a 10 yıldır ürettiği ekonomik problemlerle girildi ve bunun faturası vatandaşımıza kesiliyor. Milletimiz kullandığı su için 5 elektrik ve internet için 7 çeşit vergi ödüyor. Pırlantadan vergi alınmazken kitaptan yüzde 18 vergi alınıyor. Vergi de ve gelir de adalet Türk milletinin mutlaka gözetmesi gereken bir haktır.

“Bugüne kadar yaptığımız çağrılarda asgari ücret zammı gerçekleşti. 24 Haziran seçimlerinden önce, düşmüş kredi ve kredi kartı borçlarını biz devlet olarak satın alacağız dedik. Bize kaynağı nereden bulacaksınız dediler. Bize inanmadılar ama bugün daha küçük çaplı bir işi yapacaklarını açıkladılar. Neymiş, demek ki kaynak bulunabiliyormuş. Buradan uyarıyorum. Kaynağı doğru bulmanız lazım. Kaynağı doğru kullanmak gerekir dedim. Kaynağı doğru kullanmazsanız kaşıkla verir kepçeyle geri alırsınız. Ama iktidarın çarçur politikaları devam ediyor.

“Gün gelir bu haram para kursaklarından sökülür. Çünkü inanıyoruz ki Allah büyüktür. Bu kadar savurgan bir anlayışın ülkemizi getirdiği nokta ortada. Apar topar yapılan düzenlemelerle Merkez Bankasının karı geri çekildi. Bu devletin ne denli nakit ihtiyacı olmasının kanıtı.

“Dış ticaret verilerini anlatırken de bize yalan söylüyorsunuz. Paramız pul oldu pul. Dışarıdan bir şey alamıyoruz ki, açık bu yüzden azaldı. İhracatımız ve üretimimiz artmış olsa bu rakam çok iyi. Dövizdeki artış nedeniyle ihracat yapamaz olduk. Bu krizin göstergesidir.

“Bu seçimlerde ilk defa oy kullanacak kardeşlerime şunu söylemek isterim, İyi Parti size en yakın partidir. Sosyal medyam da, kapım da size sonuna kadar açık. Genel Başkanlar arasında genellikle takipçi sayısıyla övünüyor ben takip ettiğim kişi sayısıyla övünüyorum. Gelin geleceği beraber kuralım. Bu dediklerimiz hepsi yapılacak. Sizin deyiminizle atın fava bekleyin.

Akşener’in açıkladığı 7 belediye başkan adaylar şöyle:

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı – Dr. Cihan Kolik

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı – Dr. Serdar Kaman

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı – Oğuz Şimşek

Kastamonu Belediye Başkanı adayı – Levent Dikmen

Ağrı Belediye Başkanı adayı – Taner Söylemez

Rize Belediye Başkanı adayı – Yakup Özcan

Güneysu Belediye Başkanı adayı – Sefer Özer

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here