Mektebim Okullarının Kurucusu Ümit Kalko Konkordato Talep Etti

1
489

Son dönemde farklı sektörlerde, pek çok firma, finansal problemler gerekçesiyle konkordato ilan ediyor. Bunlar arasına eğitim kurumları da katıldı. Çok hızlı şekilde büyüyen özel okul sektöründe, yeni açılanlar başta olmak üzere bazı okullar iflas aşamasına gelmiş durumda. 

Bir konkordato ilanı da Mektebim Okullarının kurucusu Ümit Kalko’dan geldi. Konkordato ilanının ardından Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Haydar Sancak, bir açıklama yaptı. Kalko’nun, yaklaşık 3-4 ay önce hisselerini Sancak Group’a devrettiğini, Mektebim markası altında franchise olarak gözüken şahsına ait birkaç kampüs olduğunu kaydeden Sancak, Kalko’nun yaşadığı sorunlardan dolayı konkordato ilan ettiğini söyledi. Mektebim olarak bu kampüsleri, oradaki çalışanları ve velileri mağdur etmeyeceklerini açıklayan Sancak, Mektebim’in artık hem yönetim olarak hem de finansal anlamda çok daha güçlü bir marka olduğunu kaydetti.

Önceki gün Ümit Kalko’ya ait Mektebim Ankara Keçiören Kampüsü’ne giden öğrencilerin okul kapatıldığı için kapıda kaldığı haberi paylaşıldı. Mektebim’in bu öğrencileri mağdur etmeyip diğer kampüslerine dağıtması bekleniyor.

 

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here