CHP’den İhraç Edilen Öztürk Yılmaz’dan İlk Açıklama: Mücadelemi Bağımsız Olarak Sürdüreceğim

0
315
Ezan tartışması sonrası parti yönetimi tarafından Disiplin Kurulu’na sevk edilen CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz ihraç edildi. Öztürk Yılmaz karar sonrası yoluna bağımsız olarak devam edeceğini söyledi. Yılmaz “Karar yargıdan dönecektir” dedi.

HP yönetiminin, Türkçe ezan açıklamaları ve genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan açıklamaları nedeniyle iki kez ‘kesin ihraç’ talebiyle disiplin kuruluna sevk ettiği Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz hakkındaki nihai karar verildi.

Öztürk Yılmaz, CHP Disiplin Kurulu tarafından partiden ihraç edildi.

Öztürk Yılmaz, karar sonrası şu açıklamaları yaptı;

‘Milletvekilini millet seçer. Parti disiplini diye bir milletvekiline böyle zincir vurulması milletin vicdanını kanatmıştır. Bazıları diyor ki AKP yargıya siyasi müdahalede bulunuyor birileri de disiplin kuruluna talimat veriyor. Disiplin kurulunun aldığı karar bir talimatın icrası yönündedir. Merak etmeyin arkadaşlar bu yargıdan dönecektir, Mücadelemi bağımsız olarak sürdüreceğim.

Bu vahim hatalarla siyasi bir süreç başlatılmıştır aleyhime ve inşallah bu yargıdan dönecektir. Hiçbir yere gitmiyoruz bağımsız olarak devam edeceğiz herhangi bir siyasi partiye yamanma diye bir derdimiz asla olamaz.

Beni partiden bu şekilde ihraç edenleri de millet ihraç edecek. Bunu göreceğiz. İhanet her türlüsünü gördüm. Önemli olan ülke vatan meselesidir. Yaptığım mücadeleden dolayı onurluyum. Mesele doğruyu savunurken eğilmemektir.

Hiç kimseye karşı bir gönül kırgınlığım yoktur sitemim yoktur ama Türkiye’de yeni şeyler söylemek lazımdır. Yeni fikirler üretmek lazım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here