Avustralya Terör Saldırısını İslama Maletti

0
473

Avustralya’da Terör Saldırısı İslama Mal Edildi

Somalili bir zanlı Avustralya Melbourne kentinde bir saldırı düzenledi. Akli dengesinin yerinde olmadığı belirtilen şahıs 3 kişiyi yaraladı yaralılardan birinin hastanede hayatını kaybettiği belirtildi. Saldırgan sağa sola rastgele saldırdı. Bir aracıda ateşe veren saldıgan bir polis memuru tarafından vurularak etkisiz hale getirildi. Avustralya medyası saldırıyı İslama maletti. Bu Islamofobi oluşturma çabasının bir ürünü olarak değerlendiriliyor. 

Kişinin saldırıyı zihinsel sağlık problemlerinin tetiklediği belirtiliyor. Saldırganın kardeşinin de aynı zihinsel hastalığı olduğu belirten arkadaşları “kardeşi Khalif Shire’nin de zihinsel sorunları var” diyor. Ayrıca başka bir gazetenin haberine göre saldırganla birlikte 40 bin dolar değerinde kokain yakalandığını söyledi. 

Ancak Weekend Australian gazetesi İslami terör yaftası vurarak İslam dinini karalama imajını kötüleme gayretine girdiği görülüyor. Aslında İslami dernekler olaydan sonra saldırıyı kınama açıklaması yaptı. Ama akşam da Sky News haberlerinde İslami Terör ifadelerini kullandı. Avustralya Başbakanı Scott Morrision da daha olay tüm gizemini korurken kameralar karşına geçerek “islami terör en büyük tehdidimizdir” dedi. 

Cuma günü öğleden sonra Melbourn kenti Bourke Caddesinde yaşanan olayın sırrı polisler tarafından yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkarılması ümit ediliyor.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here