Yardım Zamanı: Yunanistan’daki Mülteciler ve Kardeş Aile Projesi

1
883

15 Temmuz kontrollü darbe girişimi sonrasında Türkiye’den ve dünyanın farklı yerlerinde yaşanan zulüm furyasından kaçarak özgürlüğe ulaşmak adına Yunanistan’a sığınan insanlar, maddi zorluklar içinde hayat mücadelesi veriyorlar. Peki siz, birilerinin yardım çığlığını dindirmek adına   ‘kardeş aile’ olmaya ne dersiniz? 

Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde yaşanan siyasi olayların, beraberinde getirdiği hukuksuz yargı ve kanunlarla birlikte binlerce insan cezaevine gönderildiği gibi yine çok sayıda insan da zorunlu göçe zorlanarak dünya çapında mülteci sayısında dikkat çeken bir artış meydana getirdi. Bunun yanında üçüncü dünya ülkelerine yıllar önce göç edip, gittikleri Ülkede eğitim gönüllüsü olarak hayatlarını devam ettiren ailelerinde durumu iç açıcı değil. Kendi ülkelerinde statü sahibi ve maddi imkanları yerinde olan insanların tüm mal varlıklarına, Türkiye devleti tarafından el konulunca, bu insanlar gittikleri ülkelerde maddi ve manevi bir zorluk içerisine girdiler. Yaşanan zorluklar sadece Türkiye ile sınırlı değil, dünyanın farklı ülkelerinden savaş, ekonomik sebepler ve siyasi olayların getirdiği zulüm furyasından kaçarak özgürlük adına Yunanistan’a sığınan binlerce insan oldu. Ve bunun yanı sıra mali durumu yerinde olan insanlar, hiç tanımadığı ancak mağdur durumda olduklarını bildiği aileleri kardeş aile kabul ederek onların hem maddi olarak ihtiyaçlarını gidermek hem de dertlerine ortak olabilmek adına harekete geçti.

PROJENİN AMACI

Vatandaşı oldukları ülkelerden siyasi, sosyal, inanç ve görüş ayrılıklarına bağlı olarak baskı ve zulüm gördüklerinden dolayı göç eden ve mülteci olarak gittikleri ülkelerde maddi ve manevi sıkıntılarla hayat mücadelesi veren ailelere sahip çıkarak onların belki kirasını, çocuklarının eğitim masrafını veya ev ihtiyaçlarını belki her ikisini de karşılayarak yaşadıkları bu zor zamanları vereceğiniz desteklerle kolaylaştırmak.

PROJEYE NASIL DAHİL OLUNUR

Yaşanan tüm bu zulüm ve baskıdan etkilenen çok sayıda kişi ve ailenin isimleri belirlenerek, mali gücü yerinde olan kişilerle tanıştırılacak ve böylece bir mazlumun yardım çığlığı dindirilmiş olacak.

Unutmayın..! Bütün işlerin güzel gittiği düz yollarda, herkesin dilinde dolanır  iyilik, yardım ve kardeşlik kelimeleri. Ama önemli olan zor zamanda gerekirse kendi imkanlarımızdan kısarak sahip çıkmaktır bir mazluma asıl kardeşlik…

Eğer sizde bu projeye dahil olmak istiyorsanız, hiç tanımadığınız birilerinin bu zor günlerinde ihtiyaçlarını gidermek, yüzündeki tebessüm olmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz…

Not: Bazı yardım kuruluşlarınca organizasyonlar oldu. Sizinle büyüyüp gelişecek Kardeş Aile projesi tamamiyle bunlardan bağımsız ve ayrı bir şekilde organize edilecektir. Kişisel verileriniz kesinlikle paylaşılmayacak ve aileler direk kendileri iletişime geçeceklerdir.

Mail Adreslerimiz;

yenihamlehaber@gmail.com 

yenihamlehaber@gmail.com

 

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here