3 ilden 5 şirket Konkordato İstedi

0
633

3 İlden 5 Şirket Konkordato Talep Etti 

Kocaeli’nde 20 yıldır faaliyet gösteren Güleryüz Nalburiye Mühendislik İnşaat ve Ticaret AŞ, konkordato ilan etti. Son 3 günde Kocaeli ile birlikte İstanbul, Bursa ve Konya’da toplam 5 şirket konkordato istedi. 

Güleryüz Nalburiye’nin patronu Erhan Güleryüz, aynı zamanda Rengin İnşaat’ın sahibi. Rengin İnşaat, son dönemde Çarşı Yapı, Panorama Kent 1-2-3, Çarşı Panorama 4 gibi projelere imza atmıştı.

“İLİN EN BÜYÜK SATIŞ DEPOSUNA SAHİP”

Güleryüz Nalburiye, 1997 yılında hırdavat malzemeleri satışı üzerine kuruldu. Zamanla büyüyerek izolasyon, iş güvenliği, tesisat, teknik hırdavat alanında lider birçok firmanın yetkili satıcısı konumuna geldi. Kocaeli’nin en büyük inşaat ve yapı malzemeleri satış deposuna sahip şirketin, Çarşı Yapı AVM, 42 Evler ve İzmir Aliağa’da da şubeleri bulunuyor.

“KISA VADELİ ÖDEMELERDE SIKINTI BAŞLADI”

Güleryüz Nalburiye adına açıklama yapan Avukat Bülent İzzet Taflıoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Son dönemde piyasalarda yaşanan nakit akışı sıkışıklığı, TL’de yaşanan aşırı değer kaybının piyasa faizlerini öngörülebilir düzeyin çok üzerine çıkarması ve ülkemizde inşaat sektöründe yaşanan gerileme sebebiyle şirket, kısa vadeli ödemelerde sıkıntı yaşamaya başlamıştır. Müvekkil şirket borçularını mağdur etmemek ve faaliyetine devam etmek için konkortado talep etmiştir. ”

3 İLDEN 4 ŞİRKET KONKORDATO İSTEDİ

Bu arada Twitter’da konuyla ilgili gelişmeleri paylaşan HukukTicari isimli hesap son 3 günde konkorda ilan eden 4 şirketin adını verdi.

Buna göre, İstanbul’da çelik ürünleri işleyip satan Cömert Çelik ile tekstil üreticisi Miran Tekstil, Konya’da inşaat malzemeleri satan Yapelsan, Bursa’da deri işi ve ayakkabı imalatı yapan Şato Ayakkabı, mahkemeden konkordato kararı çıkardı.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here