Erdoğan’ın Almanya Ziyaretinde Sahte Güvenlikçiler Görev Aldı

1
591

Alman Tagesschau gazetesinin haberine göre Erdoğan’ın Almanya ziyareti sırasında birçok fanatik AKP’liye özel güvenlik hatta özel harekat gibi görev verildi. Konuyu araştıran Alman istihbaratı AKP’nin “güvenlikçi” olarak kiraladığı sabıkalı adamlarıyla ilgili soruşturma başlattı. Aynı zamanda bu kişilerin MİT ile bağlantısı olup olmadığı da araştırılıyor. 

Alman resmî kaynakları Erdoğan’ın karşılanması için 3000 polis görevlendirildiğini belirtirken Almanya’da yayın yapan yerel Türk gazeteleri sayıyı 5000 olarak duyurdu. Ayrıca bu gazete haberlerinin içeriğinde özel güvenlik ve özel harekat timlerinin görev alacağı duyrulmuştu. Yaklaşık 2000 kişinin AKP teşkilatı tarafından görevlendirildiği tahmin ediliyor. 

Tagesschau gazetesinin haberine göre Hamburg’da telefon satış işi yapan Nuri Harmankaya’nın bu kişilerden biri olduğunun Alman istihbaratı tarafından belirlendiği ve bu kişinin en son Erdoğan’nın Köln ziyaretinde de görevli olduğu tespit edildi. Ayrıca aynı kişinin 

Türkiye Konsolosluğu ile bağlantıda olduğu da belirlendi. 

Harmankaya’nın “Yörükoğlu Timi”yle de bağlantısının olduğunu tespit eden Alman Kriminal Dairesi “Köln’de resmi olarak görevli değildi” diye beyanda bulundu. Aynı grubun Hamburg G20 Zirvesi’nde de görevlendirildiği tespit edildi. Sosyal medyada yaydıkları “propagandalar” incelemeye alındı. Grubun aktif olarak muhalifleri korkutarak baskı altına aldıkları belirlendi. 

Berlin’de de özel araçlarına “Özel Harekat” yazan kişilerle ilgili de takibat başlatıldı. 3 araba tesbit edilirken savcılık soruşturma başlattı. 

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here