Tablo Net Artık

0
808

Arka planda işletilen tezgahlar planlar artık alenen sahnelenir oldu. Nede olsa alıcılar kapalı mesajlar beyin süzgecinden geçemiyor. Sadece hurra naralarını işliyor beyin hücreleri. Siyasi arenaya bakıyorsunuz ideolojiler silinmiş, idealler kaybolmuş, hedef amaç gaye yok isimler farklı ama resimler aynı. Muhalefet yok tüm partiler tek seslilikle icra ediliyor. Aşırı sol radikal biri çıkıp aynı gemideyiz diyor, aşırı milliyetçi sağ biri aynı gemide olmayanları vatandaşlıktan atalım diyor, seçim diye yapılan tiyatrolarda trafoya kedi giriyor atı alan üsküdarı geçiyor tüm demokrasi abideleri vay be ne güzel filmmiş diye ağzı açık izliyor, başörtüsü olaylarında cumhuriyet elden gidiyor yaygarası koparanlar resmen fiilen kanunen cumhuriyetin yıkılışını hayranlıkla izliyor. iPhone kıran Amerikan Hastanesi işletir, ekonomik savaş diye dolar bozun denir aynı gün dolarla doğalgaz anlaşması yapılır, euro yakan zavallılarda vatanı kurtardık sanır. Köprü otoyol yapan mütahitler geçiş ücretini döviz kurundan alır, bir ülke nüfusu kadar makam otomobili ortalıkta dolaşır, saraylarda kaymaklı maaşlar şık kol saatleri ve ambiansı tamamlayan altın varaklı bardaklardan abı kevser içilir bir aralık camdan Aylan bebeklerin sesi gelir ki sultanın emriyle hizmetli pencereyi kapatır devam sefaya. 

Biz tabloya dönelim ne meşhur bir tabloki ne Picasso nede ressam Bob daha böylesi bir tablo çizemedi. Aşırı sağcı, aşırı solcu, milliyetçi, muhafazakar, merkez…vs. hepsi tek ses tek vücut olmuş tek bir sesle; hırsız yok, ahlaksız yok, darbe araştırılsın yok, rüşvet yok, işsizlik yok, yolsuzluk yok, yoksulluk yok… 

Allah aşkına bu kadar şarkıyı hepbir ağızdan yok diye söylemek için neleri feda ettiniz? bizim gördüğümüz kadarıyla şeref gitmiş, ahlak gitmiş, onur gitmiş, vefa gitmiş, haysiyet gitmiş… ama bunlar bizim görebildiklerimiz arka planda daha neleri yitirdiniz Allahu alem. Ne pis pazarlıklar döndüde 20 farklı siyasi parti tek çizgide buluştu. Neyle tehdit edildinizde memleketi uçuruma sürüklemeyi bile göze aldınız. Hadi Perinçek ve ekibini kime neye hizmet ettiğini herkes net olarak bilir. Sizin idealleriniz hedefleriniz vardı. Hani ilahiler söylerdiniz “ kan gölüne döndü bak Afganistan bayramsa bayramınız mübarek olsun…”  kan gölü tüm islam alemini sardı nerdesiniz? Slogan atardınız her cuma Beyazıt Camiinde “Filistin’e özgürlük” diye Filistin o günlerden beri %30-40 daha toprak kaybetti. Lideriniz hayrına İsrail NATO ya üye oldu. Neredesiniz? Korkarım halk arasında ifadesini bulan “eski mücahitler Müteahhit oldu” tamda yerini bulmuş. Lüks villalarınıza havuz, şezlong bakmakla meşgulsünüz. Biz sizi rahatsız etmeyelim Meriçte can veren masumlarla, demir parmaklıklar ardında feryat eden yavrularla, hücrede akıl sınavı veren gariplerle. 

Ziya paşa ne güzel demiş “yiyin efendiler yiyin aksırana tıksırana kadar yiyin” hadi afiyet olsun. Nede olsa fatura öbür tarafa burada hesap isteyen yok. 

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here