Elazığ Hapishanesinde Tutuklulara İşkence: Odadan Ses Çıkmaması İçin Her Yer Süngerle Kaplı

0
580
Elazığ 1 No’lu F Tipi Hapishanesinde ‘A Takımı’ denilen bir ekibin, mahpuslara süngerli odada işkence yaptığı iddia edildi.

Elazığ 1 No’lu F Tipi Hapishanesinde, ‘A Takımı’ denilen bir timin, mahpusları süngerli odaya alarak işkence yaptıkları öne sürüldü.

Odadan ses çıkmaması için her yer süngerle kaplı

Evrensel’in haberine göre; Elazığ 1 No’lu F Tipi Hapishanesinde hapishane idaresini ve kuralları tanımayan bir ekibin olduğunu ve mahpuslar tarafından “A Takımı” diye anıldığını iddia eden mahpus yakını, 10 gün önce bir siyasi mahpusun bu ekip tarafından “süngerli odaya” alınıp işkenceye maruz kaldığını belirtti. Mahpusun çeşitli yerlerinde darp izlerinin olduğu ve kafasında şişliklerin bulunduğunu ifade eden mahpus yakını, işkence odasının duvarlarının seslerin duyulmaması için süngerlerle kapatıldığının bilgisini aldığını söyledi. Mahpus yakını, işkence gören mahpusun darp raporu aldığını da belirtti.

Elazığ F Tipi Hapishanesinde bu tür olayların sık yaşandığını yakınına aktaran mahpus, insan hakları örgütlerinin bu durumu gözden kaçırmaması gerektiğini ve bu hapishanede incelemelerde bulunmak için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here