Urfa Hapishanesinde Annesiyle Kalan, Astım İlaçları Verilmeyen Arin Bebeğin Durumu Kötüleşiyor!

1
591
Urfa Hapishanesinde annesi Esma Yılmaz’la birlikte kalan Arin bebeğin astım ilaçlarının hala verilmediği, Arin bebeğin nefes almakta zorlandığı aktarıldı.

Urfa Hapishanesinde annesi Esma Yılmaz ile birlikte kalan astım hastası Arin bebeğe verilmesi gereken yeni ilaçlar verilmedi. Arin’in babası Mihdi Yılmaz, çocuğunda kilo kaybının başladığını ve durumunun giderek kötüleştiğini söyledi.

‘Buranın bir işleyişi vardır istediğiniz şeyler anında olmuyor’

Mezopotamya Ajansından Berivan Altan’a konuşan Arin bebeğin babası Mihdi Yılmaz, 10 Ağustos’ta eşinin görüşüne gittiğinde, çocuğuna verilmesi gereken yeni ilaçların hala verilmediğini söyledi. 5 Ağustos’ta hastaneye sevk edilmesi gereken Arin bebek için yapılan sevk talebine, hapishane yönetimi tarafından hala yanıt verilmediğini kaydetti. Yılmaz, hapishane yönetimiyle yaptığı görüşmelerde kendisine, “İlaçları talep ettik, revire götürdük, biz de ilaçların gelmesini bekliyoruz. Buranın bir işleyişi vardır istediğiniz şeyler anında olmuyor” denildiğini aktardı.

‘Bir bebeğe sahip çıkamayacak acizlikteyse, devlet batsın gitsin’

Kızının nefes alıp vermede çektiği güçlüğün yanı sıra kilo kaybı da yaşamaya başladığını kaydeden Yılmaz, “İlaçlarını da vermiyorlar. Astım hastası olduğu için tıkanmalar, nefes alamıyor ve bu yüzden süt ememiyor. Yürümeye başladığı için artık hastalığı tamamen onu zorluyor” dedi.

Mihdi Yılmaz, “Arin’in tedavisinin dışarıda yapabilmek için hem ben hem de eşim cezaevine dilekçe verdik” diyerek, eşinin denetimli serbestlik talebinin ne de Mardin’e sevk talebinin kabul edilmediğini hatırlattı. Kendilerine yaşatılanlara isyan eden Yılmaz, “Bir devlet, bir hükümet bir bebeğe sahip çıkamayacak acizlikte ise böyle bir devlet yok olsun, batsın gitsin” ifadelerini kullandı. Çocukları ile terbiye edilmeye çalışıldıklarını vurgulayan Yılmaz, “Yılmayacağız, pes etmeyeceğiz. Belki çocuğumuz hasta olabilir, ölebiliriz ama bu bizi fikrimizden alamaz. Çocuğumuzla bizi terbiye etmeye çalışıyorlar ama biz bitmeyiz” dedi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here