Erdoğan: İdam Gelirse Onaylarım

1
432

Bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden asker eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya’nın cenaze namazına katılan Erdoğan, “İdam konusundaki hassasiyetimizi biliyorsunuz. Parlamento’dan geçerse onaylarım.” dedi.

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazı öncesi konuşan Erdoğan, “Mücadelemiz son terörist kalıncaya dek sürecek. Bizi parçalamaya kimsenin hakkı yok. Her ne kadar birileri bölücü terör örgütünün yanında olmak suretiyle bunlara yol açıyorlarsa da biz peşini bırakmayacağız.

İdam konusundaki hassasiyetimi biliyorsunuz. Parlamentoya geldiği zaman, parlamentodan geçtiği anda benim için onaylamamak diye bir şey yoktur, onaylarım…Ve bunlar bu yaptıkları katliamla bunun bedelini aynen ödemek durumundadırlar. Ve bununla ilgili de inşallah atacağımız adımlar yakındır.” diye konuştu.

ANNE VE BEBEĞİ BABA OCAĞINDA DEFNEDİLDİ

Hakkari’nin  Yüksekova İlçesin’de astsubay olarak görev yapan eşi Serkan Karakaya’ya doğum günü sürprizi yapmak için dün kışlaya ziyarete giden Nurcan Karakaya dönüş yolunda terör saldırısına kurban gitti. Yola döşenen el yapımı bombanın infilak ettirilmesi sonucu Nurcan Karakaya’nın kullandığı araç ağır hasar gördü, kendisi olay yerinde, 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Terör saldırısında hayatını kaybeden anne ve bebeğine ilk tören eşinin görev yaptığı Hakkari Dağ Tugay Komuntanlığında yapılmıştı.

Daha sonra askeri helikopter ile Sivas Şarkışla’ya getirilen naaşlar ikindi namazını müteakip kalabalık katılımlı cenaze namazı sonrası defnedildi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here