Hizmet Umudunu Kaybetti mi? | HACI OSMAN

0
1636

Zor zamanların ilacı olan zaman saniyeler,dakikalar, saatler ,günler ve yıllar geçtikçe daha fazla acı veren bir yapıya dönüşüyor.

 

Hizmet hor görülmeye başlayalı  neredeyse 5 yıl kendi insanları tarafından ezilmeye başlayalı ise 2 yıl geçti.Dile Kolay bunca zamanda ne acılar gördük ve artık Kızıldeniz yarılsın ve Musalar Kızıldeniz’den geçsin firavun ve ordusu helak olsun diye bol bol dua ettik!

 

Bu duaları ederken elimizde büyük bir umut vardı!Şimdi ise bazılarımız adına derin bir hayal kırıklığı ve umutsuzluk var.

 

Peki Global manada hizmet umutsuz mu?

 

Her bir gönüllüsü farklı ruh alemine sahip olan bir yapıda tek ve kesin bir cevap olmasa da çoğunluk olarak umudumuzu kaybetmedik!

 

Hepimiz eski güzel günlerin özlemiyle dünyanın en güzel meşguliyeti olan insanlarla ilgilenme işine geri döneceğimiz zamanı bekliyoruz.

 

( Bu benim için bile fazla iyimser bir tablo olsa da ne iş yaparsam yapayım veya ne kadar para kazanırsam kazanayım bir çocuğun gözündeki anlattığınız şeye karşı olan parıltının bile karşılığını vermediğini gördüğüm için bunları söylüyorum! )

 

Boş bir umut diyenler olabilir ve haklı oldukları noktalar var ama Umutlarımız da tükenirse yaşamak için elimizde ne kalıyor ki?

 

Hizmet genel olarak umutlu ve geleceğin güzellik getireceğini düşünüyor.Düşünmekten öte bazı yenilikler yapmaya çalışıyor (bence yetersiz olsa da).

Bireysel olarak da biz umudunu yitirmemiş  her bir birey o günler için kişisel gelişimine hazırlanmalı ve bu nekahat dönemini iyi değerlendirmeliyiz.

 

Hepimizin aynı iş ve yapıya döneceğini sanmamakla birlikte eldeki imkan ve potansiyellerimizi değerlendirebilirsek yapabileceğimiz çok şey olduğuna inanıyorum.

 

Hepimiz eskisi kadar aktif olmasak da hatta tek başına kalsa bile Üstadın söylediği gibi “ İnsanları canlandıran emeldir, öldüren yeistir. “  sözünün birer canlı örneği gibi hayallerimizin peşinde koşabiliriz.

 

Bazen bu yanımızı kullanıp umudu kullanıp “umut tacirliği” yapanlarda yok değil! Umut tacirlerine hala prim veren çok az sayıda olsa da hizmet insanları var malesef!

 

“Umudunu yitirme, şu hayatta bir şeyin bitişi, her zaman başka bir şeyin başlamasına sebep olmuştur.”

Diye bir gerçek karşımızda dururken umutsuzluğa  düşmemize bir neden görmüyoruz.Doğum sancısının içinde bekleyen bir annenin acılarını silip götüren bir bebek ağlamasını bekler gibi umutla bekliyoruz …

 

Hacı Osman

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here