Cemaat Operasyonları Hız Kesmiyor: 52 Asker Hakkında Gözaltı Kararı!

0
534
KONYA 'DA FETO/PDY SORUSTURMASI KAPSAMINDA ORGUTUN TURK SILAHLI KUVVETLERI'NDE SOZLESMELI PERSONEL OLARAK YETISTIRDIGI 'KRIPTO' OLARAK BILINEN 70 ASKER HAKKINDA YAKLAMA KARARI CIKARTILDI. ASKERLERIN GOZALTINA ALINMASI ICIN BUGUN 34 ILDE ES ZAMANLI OPERASYON DUZENLENDI. (FOTO: TOLGA YANIK/KONYA,DHA
Tekirdağ merkezli 16 ilde Gülen Cemaati mensuplarına yönelik operasyon başlatıldı. Aralarında subaylarında bulunduğu 52 asker hakkında gözaltı kararı var.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı, Cemaatin sözde TSK’deki kripto yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aralarında muvazzaf subay ve astsubayların da bulunduğu 52 asker hakkında, telefon trafiklerinin incelemesinin ardından yakalama kararı çıkardı. Tekirdağ merkezli soruşturma kapsamında  İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Ankara, Antalya, Adıyaman, Çanakkale, Diyarbakır, Erzincan, Edirne, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Sinop, Şırnak, Tokat ve Uşak’ta şüphelileri yakalamak için operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlarda şu ana kadar 20 kişinin gözaltına alındığı, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Şüphelilerden 26’sının soruşturmasının Tekirdağ’da, diğerlerinin ise bulundukları illerde yürütüleceği öğrenildi.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here