Ahmet Şık’tan Seçimler Sonrası İlk Açıklama

0
1220
HDP’den aday olan gazeteci Ahmet Şık 24 Haziran seçimleri sonrası ilk kez konuştu.

HDP’den İstanbul Milletvekili olarak Meclise girmeye başaran gazeteci Ahmet Şık seçim sonrası ilk açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Şık, “Burada ne kadar seçmenim var bilmiyorum ama artık sizlerin oyuyla milletvekili seçildim. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.” dedi.

Ahmet Şık’ın açıklamaları şu şekilde: 

1- Burada ne kadar seçmenim var bilmiyorum ama artık sizlerin oyuyla milletvekili seçildim. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

2-Bunca kısıtlı olanak ve baskıya rağmen bize güç vererek Mecliste ezilenlerin sesini en gür biçimde temsil etme yetkisini HDP’ye veren, oylarıyla hapisten seçim çalışması yapan @hdpdemirtas‘a da oylarıyla sahip çıkan herkese teşekkürler.

3-Kuşku yok ki bu seçimin en önemli sonucu, Kürt sorununun çözümünde kimsenin onurunu zedelemeyecek bir barışı inşa edecek siyasal çözümü talep edenlerin, “Bir oy HDP’ye, bir oy Muharrem İnce’ye” diyerek seçmeni olmadığı halde barajın yıkılmasında emeği olanların az olmamasıdır.

4-Milletvekili adayı olduğumu Birhan Keskin’in, “Buraya umutlu günler koydum. Şimdilik uzak gibi görünüyor, ama kim bilir, birazdan uzanıp dokunursun” dizeleriyle duyurmuştum. Hala aynı yerdeyim. Umutsuz değilim.

5-Şişli İlçe Seçim Kurulu önünde, “Ne olur bitmediğini söyle, daha 24 yaşımdayım” diyen genç kadın arkadaşım, elbette bitmedi. Çünkü aynı şiir, “Buraya, bir inanç bir inat koydum. Tut ki unuttun, tekrar bak, o inat neyse, sen osun” der.

6-Kendi kızıma da, tanıdığım ve tanımadığım sizlerin çocuklarına da kendimce verdiğim bir söz var. Biliyorum ki inadımız o sözde saklı. Ne bir yere gideceğiz ne de yılgınlığa teslim olacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here