Berat Albayrak Hakkında Suç Duyurusu

0
654

Bu Düzen Değişmeli Platformu İstanbul 1. Bölge bağımsız milletvekili adayı, Aydemir Güler, AKP’nin 1. Bölge milletvekili adayı Berat Albayrak hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bu Düzen Değişmeli Platformu İstanbul 1. Bölge bağımsız milletvekili adayı, Aydemir Güler, AKP’nin 1. Bölge milletvekili adayı Berat Albayrak hakkında suç duyurusunda bulundu.
Albayrak’ın tüm seçmenlere telefon yoluyla gönderdiği mesajlar büyük tepki çekmişti. Güler kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının ve kullanılmasının suç olduğunu belirterek tüm yurttaşları suç duyurusunda bulunmaya çağıBu Düzen Değişmeli Platformu İstanbul 1. Bölge bağımsız milletvekili adayı Aydemir Güler bugün AKP 1. Bölge milletvekili adayı Berat Albayrak hakkında “kişisel verilerine” izinsiz eriştiği ve kullandığı, kişisel verilerle ilgili kuralları ihlal ettiği için suç duyurusunda bulundu. Albayrak, geçen hafta 1. Bölge’deki seçmenlere iki kez cep telefonuyla mesaj göndermişti. Pek çok yurttaş bu durumdan rahatsızlığını, izni olmadan telefon numarasına erişildiğini belirterek sosyal medyada tepki göstermişti.

Güler, bugün AKP 1. Bölge Milletvekili Berat Albayrak hakkında “Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun”un 55/B maddesinin ihlal ettiğini belirterek suç duyurusunda bulundu.

İlgili madde “iletişim araçları ve internette propaganda”ya ilişkin düzenlemeleri kapsıyor. Berat Albayrak’ın geçen hafta 1. Bölge’deki seçmenlere iki kez telefon yoluyla mesaj atmasının ardından kamuoyunda büyük bir tepki oluştu. Yurttaşlar telefon numaralarına ulaşılmış ve bu şekilde paylaşılmış olmasının “kişisel verilerin kullanımı”nı ihlal olduğunu belirterek sosyal medyada tepki göstermişti.

Albayrak’ın gönderdiği mesajlar şöyle;

– Türkiye karar verecek. İstikrar ile daha müreffeh bir gelecek için bir kez daha

AK PARTİ AK PARTİ İSTANBUL 1. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYI BERAT ALBAYRAK

-“Milletimizin refahının artması, yatırımların sürmesi ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefi için AK PARTİ 1. BÖLGE MİLLET VEKİLİ ADAYI Berat Albayrak .

‘KİŞİSEL BİLGİLERİ PAYLAŞILAN HERKES SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMALI’

Kişisel verilere izinsiz erişim sağlayan kurumun da belirlenmesini isteyen Güler, herkesi konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmaya çağırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here