Erdoğan:Ben Anayasaya Göre Başkomutanım!

1
550

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya’da miting düzenledi.

Diyarbakır’da iftar yemeğindeki konuşma sırasında saniyelerce duraksayan Erdoğan, prompter iddialarına yanıt verdi. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Tek rakibim prompter” demişti. Erdoğan ise İnce’nin bu sözlerine Sakarya’dan yanıt verdi.

PROMPTERİN DERSİNİ VERİRİM SANA

Erdoğan, “Promteri unutmuşum, ben promteri falan unutmadım. Ben promterin dersini veririm sana. Yanımdaki hoca efendi akşam namazını kılmak için çıktı. Korumalar onu tekrar sandalyeye oturtmadılar. O beni rahatsız etti, korumalara söyle yerine döndürsünler. Benim bu ilim ehline saygımdır Bay Kemal. Bunların her işi yalap şalap. Şimdiden böyle zıvanadan çıkanlarülkenin başına geçse Allah korusun neler yapacakları belli değil” dedi.

TERÖRİSTTEN CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAZ

Muharrem İnce’nin HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmesini eleştiren Erdoğan, apolet krizine değinerek şu sözleri söyledi:

“Bazı cumhurbaşkanı adayları sistemi yanlış anlamış. Kral olacak sanıyorlar. Ali kıran baş kesen kesildiler. Gel bakalım Muharrem diye Kılıçdaroğlu’nun çağırdığı kişinin Afrin kahramanı Temel paşa ile söylediklerini duydunuz mu? Sen kimsin ya? Sana o apoletleri söktürmezler. Sen o apoletleri ziyaret ettiğin Selahattin Demirtaş’a mı takacaksınız? Hale bak, benim 53 Kürt kardeşimin ölümü ile ilişkili kişi cumhurbaşkanı adayı. Muharrem efendi de onu ziyaret ediyor. Teröristten cumhurbaşkanı adayı olmaz. Kürt kardeşim bu oyunu bozacak. Onu ziyaret edenler oradan oy devşiririm sanıyorlar, devşiremeyeceksin. Benim halkım türbe ziyareti gibi onu ziyaret edene cezayı sandıkta kesecektir. Biz 15 Temmuz’da 150 generalin apoletini sökmüşüz. Milletin kanını döken o alçaklar birer F..tö teröristiydi. Onlarla bunu birbirine karıştırma. Metin Temel paşamız ise Afrin’de teröristlerle göğüs göğüse çarpışmış bir komutandır. Beni alkışlamış, ben başkomutanım. Ey Muharrem sen kendini ne zannediyorsun, çırak bile değilsin. Erdoğan Anayasa’ya göre zaten başkomutan. Cumhurbaşkanının apolet sökme gibi bir yetkisi yoktur. Yargı yapar bunu yargı. Ey Kılıçdaroğlu, ey Muharrem İnce, sizin de, o ziyaretine gittiğiniz 53 kişinin kanının elinde bulunduğu kişinin de içine daha çok oturtacağız.”

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here