AKP’li Bakandan aday listesine itiraz eden halka: Çok da şeyimde değil

0
380

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, Urfa’da milletvekili adaylarını beğenmeyen AKP’lilere ‘Çok da şeyimde değil’ yanıtını verdi.

ıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, Urfa’da AK Parti’nin milletvekili adaylarına “Beğenmedik” diyen partililer hakkında “Desinler, çok da benim şeyimde değil” ifadelerini kullandı.

‘TANIDIKÇA DAHA ÇOK SEVİYORUM’

Eleştirilere katıldığı bir televizyon programında yanıt veren Fakıbaba şöyle konuştu:

”Bu listede benim de sonradan tanıştığım çok değerli arkadaşlar var. Pırıl pırıl insanlar. Tanıdıkça daha da çok seviyorum. Birlik beraberlik içinde Urfa’ya hizmet edeceğimize inanıyorum. Bu bağlamda (eleştirilere yönelik) hala öyle diyorlarsa desinler. Benim de çok şeyim de değil yani.”

DANIŞTAY BAŞKANI’NIN DÜNÜRÜ LİSTEDE

AKP’nin Urfa listesinde birinci sırada Fakıbaba bulunuyor. Listenin dördüncü sırasındaki isim Zemzem Gülender Açanal ise Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün dünürü.

‘OY KAYBETTİRECEK’

Urfa’daki partililer, bu konudaki rahatsızlıklarını AK Parti’li Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı dile getirmişti. Tepkilerini dile getirmek için AKP Birecik İlçe teşkilatında toplanan partililer adına konuşan Pınarbaşı, liste tercihinin partiye oy kaybettireceği görüşünü savunarak, tepkilerini partileri zarar görmesin diye yumuşatmakla birlikte itirazlarını sürdüreceklerini belirtmişti.

 

 

KAYNAK: Sputnik Turkiye

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here