Karamollaoğlu: AK Parti İçindeki Koalisyon Çatladı

0
428

Karamollaoğlu, AKP içindeki koalisyonun çatladığını ve yüzde 15’e yakın oy kaybı yaşandığını belirtti.

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, partisinin kadın kolları tarafından düzenlenen “Kadına Değer, Türkiye’ye Huzur İçin Değiştir” programına katıldı. Burada bir konuşma yapan Karamollaoğlu, AKP’nin içindeki koalisyonun dağıldığını söyledi. Saadet lideri, AKP’de yüzde 15 oy kaybı yaşandığını da öne sürdü.

ANKARA’DAKİ SALDIRIYA TEPKİ

Ankara’da Saadet Partililere yönelik olarak düzenlenen saldırıyla ilgili de konuşan SP lideri, “Türkiye bugün zulüm noktasında bir adalet anlayışı ile yönetiliyor. 6-7 arkadaşımız dövüldü, ağır yaralılar. Saldıranlardan bir tane yaralı var mı? Polis seyrediyor, ambulans yaralıyı götürmüyor. Türkiye’yi idare edenler ‘benden yana isen canım kurban, değilsen tepenize binerim’ diyor”dedi.

Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Geleceğimiz ipotek altına alındı. Bu sene ödenmesi gereken borç 300 milyar dolar. Dolar yükseliyor, AKP’ye komplo kuruluyormuş. Siz ekonominizi sağlam temeller üzerine kurmazsanız elbet komplo kurar. Aldınız borcu AVM, bina inşa ettiniz. 90 yılda yapılan fabrikaları 62 milyar dolara sattınız. O fabrikaları 600 milyara yeniden kuramazsınız.

‘DİNLEME İLETİŞİM METODTARI GELİŞMİŞ BU ARKADAŞLARIN’

Kudüs hadisesi olunca arkadaşlarımızı topladım, hemen miting yapalım dedim. Kendisi (Erdoğan) o sırada Londra’da. 10 dakika sonra miting yapma kararı verdiler. Dinleme, iletişim metotları gelişmiş bu arkadaşların. Biz de hemen mitingden vazgeçtik.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here