İnce: Ey Erdoğan, Sen Hiç Şeker Fabrikası Yaptın Mı? Yapmadın Hep Sattın!

0
133

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Amasya’da açıklamalarda bulundu.

24 Haziran’daki cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce bugün Amasya’da halka seslendi.

NTV ve Habertürk’ün canlı verdiği, CNNTÜRK’ün ise kısa süre sonra yayını kestiği mitingde İnce özetle şunları söyledi:

Katıldığım televizyon programında bana sordular, “Erdoğan seçimi kaybettiğinde gitmeyeceği iddia ediliyor. “A, B, C planları olduğunu açıkladı” diye.. Ben de “A planı Rize’deki köyüne yerleşmek, B planı Üsküdar’daki evine gitmek, C planı ise Urla’daki yazlığına gitmek” yanıtını verdim.

‘Ey Erdoğan sen hiç şeker fabrikası yaptın mı?’

AK Parti’nin 16 yılda en kötü yaptığı şey dış politika ve eğitimdir. Yol yaptı mı, yaptı. Kötüsünü yaptı. Köprü yaptı mı, yaptı. Ama geçsen de ödüyorsun geçmesen de? Sonra diyor ki, Ey CHP. Benzettim mi, Allah benzetmesin. Ben de soruyorum, ey Erdoğan sen hiç şeker fabrikası yaptın mı? TEKEL, TÜPRAŞ yaptın mı? Yapmadın, hep sattın.

Benim çocukluğum meralarda, traktör üstünde geçti. Köylünün, çiftçinin halinden anlarım ben. Öyle yaşadım, öyle büyüdüm. Ekonomimiz kötü değil mi? Muharrem İnce sen ne yapacaksın? Anlatıyorum. Dün Merkez Bankası Başkanı’nı parti merkezine çağırdı. Sen bunu yaparsan dış dünya sana güvenmez. Burada hukuk yok der, uluslararası sermaye güvenli bir liman ister. Dolar 4.50, euro 5.50. Binali Yıldırım’a soruyorlar, Dolar ne olacak diye? Dolsa ne olur, dolmasa ne olur diyor. Bu cıvıklıktan kurtulacağız, devlet adamı olacağız.

‘Öğrenciler müzelere bedava girecek’

Meydanlarda birileri tezek diyecek, ama ben gelecek demeye devam edeceğim. Çocuklarımızı iyi yetiştireceğiz. Öğrenci kimliğini gösteren herkes bütün müzelere bedava girecek. Üniversite öğrencileri siz Amasya’dakiler bu memleketin harcının bu topraklarda karıldığını bilmeniz lazım.

Polislere söz veriyorum 3600 göstergenizi çözeceğim. Subay alıyor, astsubay neden alamıyor? Adaletsizlikleri gidereceğiz. Öğretmenlerin 3600 sorununu çözünce 200 bin öğretmen emekli olacak, yerine gençler gelecek. Polisleri sendikalı yapacağız. Angarya yok. 40 saat üstü mesailerini vereceğiz. Bunların her birini çözeceğiz.

‘Sen de in be kardeşim’

Cumhuriyet ruhunu yeniden diriltebilmek için birlikte hareket edeceğiz. 19 Mayıs ve 29 Ekim’de gençlere 500’er lira verilecek. Ben millete yalan söylemem. Bu parayı CHP, Muharrem İnce vermeyecek. Bu para toplanan vergilerden verilecek. Söz veriyorum, her yıl 10 bin öğrenciyi yurtdışına göndereceğiz. Peki ekonomi neden sen cumhurbaşkanı olunca düzelsin diye soruyorlar? Vatandaş sorsun bunu. Türkiye her yer ile kavgalı. Türkiye’nin yargısına Avrupa güvenmiyor. Mahkemelerin talimatla çalıştığını biliyor, güvenmiyor, yatırım yapmıyor. Benim cumhurbaşkanlığımda mahkemeler özgür olacak, güven verecek. Yatırım gelecek. Bürokrat atarken, sağcı mı, solcu mu diye bakmayacağım. Bizden mi, değil mi diye bakmayacağım. Ehliyeti var mı, bu mesleği yapabilir mi ona bakacağım. Erdoğan ‘dertleri beni indirmek’ diyor, vallahi değil. Benim derdim, doları, mazotu, benzini, euroyu, faizi indirmek. Sen oradan inince bunlar iniyorsa, sen de in be kardeşim, ne olacak?

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here