AKP, Gasp Ettiği Kuruluşları Yağmalamaya Devam Ediyor:Matbaa Ve Canlı Yayın Araçları Satılıyor

0
455

AKP rejimi, el koyduğu muhalif medya kuruluşlarının malvarlıklarını talan ediyor. 4 Mart 2016 tarihinde kayyım atanmak suretiyle el konulan Zaman Gazetesi’nin basıldığı matbaalar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satılmaya devam ediyor.

TMSF’nin internet sitesinde, kapatılan Zaman, Meydan ve Özgür Düşünce gazetelerinin basıldığı matbaalarla birlikte Kanaltürk Televizyonu, Samanyolu Televizyonu, Cihan Haber Ajansı ve Fia Ajans’ın canlı yayın araçlarının satış ilanları yer alıyor.

Mülkiyeti Cihan Medya Dağıtım adlı şirkete ait olan baskı tesisleri yandaş medya kuruluşlarına peşkeş çekilerek yok pahasına elden çıkarılıyor. TMSF’nin 3 milyon 50 bin TL (585 bin Euro) muhammen bedelle satışa çıkardığı KBA markalı iki adet baskı makinesi ve paketleme tesislerinin bugün yeniden kurulum maliyetinin 25 milyon Euro civarında olduğu belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde kurumun internet sitesinde Ankara baskı tesislerinin de satış ilanının yer almıştı. TMSF el koyduğu şirketlere ait malların kimlere satıldığı konusunda bugüne kadar herhangi bir açıklama da yapmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here