OHAL’de Bir Hamile Kadın Daha Suç Delili Olmaksızın Tutuklandı!

0
618

15 Temmuz kontrollü darbe girişimi sonrası Gülen Cemaatine yönelik uygulanan keyfi tutuklamalar devam ediyor. Zulmün adresi bu defa İzmir…

Kendisini eğitime ve öğrencilerine adamış başarılı öğretmen Meltem Güney ilan edilen OHAL sonrası Kanun Üstü Kararname (KHK) ile önce mesleğinden ihraç edildi, daha sonra aynı mesleği paylaştığı eşi; ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ gerekçesiyle tutuklandı.

Daha önce iki defa çocuğunu düşüren ve şimdi de 3 aylık hamile olan Meltem öğretmen için  maddi ve manevi anlamda zor günler başlarken yaşadığı sıkıntılara bugün bir yenisi daha eklendi.

İzmir’de ikamet eden Meltem Güney’in evine, polis bugün baskın düzenledi ve eşi gibi, Meltem Hanımda silahlı terör örgütüne üye olmak ve destek vermek suçlamasıyla önce gözaltına alındı daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Meltem Hanım ve eşine isnat edilen suçlamalara dair ise yetkililer hiç bir delil sunamadığı gibi hamile kadınların cezaevine gönderilemeyeceği yasası ‘Kanun yetkilileri tarafından’ bir kere daha çiğnenmiş oldu..!

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here