Erdoğan’a TAMAM Diyen 10 Kişi Gözaltına Alındı

0
175

Tayyip Erdoğan’ın “Milletimiz ‘tamam’ derse kenara çekiliriz” demesi üzerine Twitter’da “T A M A M” birinci sıraya yükseldi, Kadıköy sokakları “Tamam” sloganlarıyla inledi. Yürüyüşü engellemeye çalışan fakat esnafın tepkisiyle karşılaşan polis 10 kişiyi gözaltına aldı.

Tayyip Erdoğan, bugünkü (8 Mayıs) grup toplantısı sırasında “Şayet bir gün milletimiz ‘tamam’ derse kenara çekiliriz” dedi. Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından yarım milyon tweeti aşarak “T A M A M” Twitter’da Türkiye ve dünya gündeminde birinci sıraya yükseldi.

Erdoğan’ın açıklaması yalnız sosyal medyada değil İstanbul’da Kadıköy sokaklarında da yankı buldu. Kadıköy’de insanlar “Tamam” sloganlarıyla farklı yerlerde yürüyüşler gerçekleştirdi.

İlk tamam yürüyüşü Bahariye Caddesi üzerinde yapıldı.

Diğer “T A M A M” yürüyüşü de saat 19.00’da Kadıköy Caferağa Spor salonu önünden başladı. Polis buradan Serasker Caddesi’ne yapılan yürüyüşe saldırdı. Polisin saldırısına esnaf tepki gösterdi ve polisi sokaktan çıkardı. Esnaf polisin sokaktan çıkarılmasından sonra “T A M A M” diyerek yürüyüş yapanlara çay ısmarladı. Polis daha sonra eylemcilerin bazılarını ara sokaklarda bazılarını ise sokakta oturdukları yerden gözaltına aldı. Aralarında Halkevciler ve DAF’lıların (Devrimci Anarşist Faaliyet) aralarında olduğu 10 kişi gözaltına alınarak İskele Karakolu’na götürüldü.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here