Kardeş Aile Projesi

0
871

Yunanistan ve diğer ülkelerdeki kardeşlerimiz ile ‘kardeş aile’ olmaya ne dersiniz? Maddi durumu iyi olan ve manevi diğer ailenin dertlerini dinleyip çözüm üretmek için el verebilecek herkese bir kardeş aile ayarlamayı istiyoruz.

Türkiye’de yaşanan siyasi olayların beraberinde getirdiği hukuksuz yargı ve kanunlarla binlerce insan cezaevine gönderildiği gibi yine çok sayıda insan da zorunlu göçe zorlanarak dünya çapında mülteci muhacir sayısında dikkat çeken bir artış meydana geldi. Bunun yanında üçüncü dünya ülkelerine yıllar önce hicret edip, gittikleri Ülkede eğitim gönüllüsü olarak hayatlarını devam ettiren ailelerinde durumu iç açıcı değil. Kendi ülkelerinde statü sahibi ve maddi imkanları yerinde olan insanların tüm mal varlıklarına, Türkiye devleti tarafından el konulunca, bu insanlar gittikleri ülkelerde maddi ve manevi bir zorluk içerisine girdiler. Mali durumu yerinde olan insanlar ise hiç tanımadığı ancak mağdur durumda olduklarını bildiği aileleri kardeş aile kabul ederek onların hem maddi olarak ihtiyaçlarını gidermek hem de dertlerine ortak olabilmek adına harekete geçti.

PROJENİN AMACI

Vatandaşı oldukları ülkelerden siyasi, sosyal, inanç ve görüş ayrılıklarına bağlı olarak baskı ve zulüm gördüklerinden dolayı göç eden ve mülteci muhacir olarak gittikleri ülkelerde maddi ve manevi sıkıntılarla hayat mücadelesi veren yahut kendi ülkesinde bulunup, mal varlığı, sosyal imkanları ve özgürlüğü elinden alınarak mağdur bırakılan ailelere sahip çıkarak onların belki kirasını, çocuklarının eğitim masrafını veya ev ihtiyaçlarını belki her ikisini de karşılayarak yaşadıkları bu zor zamanları vereceğiniz desteklerle kolaylaştırmak.

PROJEYE NASIL DAHİL OLUNUR

Özellikle 15 Temmuz kontrollü darbe girişimi sonrasında, Türkiye’den gerek hava alanı gerekse tehlikeli Meriç sularından geçerek başka ülkelere göç eden mülteci sayısında ciddi artışlar göze çarptı. Birde Türkiye’de kalanlar var ki  ne düşünce özgürlükleri var ne de mesleklerinden ihraç oldukları için maddi gelirleri…vatanlarında gurbet hayatı yaşıyorlar… Yaşanan tüm bu zulüm ve baskıdan etkilenen çok sayıda kişi ve ailenin isimleri belirlenerek, mali gücü yerinde olan kişilerle tanıştırılacak ve böylece bir mazlumun yardım çığlığı dindirilmiş olacak.

Unutmayın..! Bütün işlerin güzel gittiği düz yollarda, herkesin dilinde dolanır  iyilik, yardım ve kardeşlik kelimeleri. Ama önemli olan zor zamanda gerekirse kendi imkanlarımızdan kısarak sahip çıkmaktır bir mazluma asıl kardeşlik…

Eğer sizde bu projeye dahil olmak istiyorsanız, hiç tanımadığınız birilerinin bu zor günlerinde ihtiyaçlarını gidermek, yüzündeki tebessüm olmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz…

Not: Bazı yardım kuruluşlarınca organizasyonlar oldu. Sizinle büyüyüp gelişecek Kardeş Aile projesi tamamiyle bunlardan bağımsız ve ayrı bir şekilde organize edilecektir. Kişisel verileriniz kesinlikle paylaşılmayacak ve aileler direk kendileri iletişime geçeceklerdir.

Mail Adreslerimiz;

yenihamlehaber@gmail.com 

yenihamlehaber@gmail.com

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here