Zaman, Yardım Zamanı: Yunanistan’daki Mültecilere Yardım Eli Uzatma Vakti

0
807

Türkiye’de Gülen Cemaatine yönelik hukuksuz yargılamalar ve keyfi kanunlarla gelen tutuklamalara her gün bir yenisi ekleniyor. Bu zulüm furyasından nasibini almak istemeyen binlerce kişi ise zor ve tehlikeli şartlar altında Yunanistan başta olmak üzere çeşitli ülkelere giderek mülteci hayatı yaşıyor.

Kendi ülkelerinde ‘silahlı terör örgütü üyesi’ olmakla suçlanan ve bu yüzden hiç bilmedikleri ülkelere sığınarak zorlu koşullar altında yaşam mücadelesi veren bu insanların çoğu; Daha iyi bir dünya ve daha iyi bir insan(lık) ortamı oluşturma hedefiyle çalışan doktor, akademisyen, yargı mensubu, sivil toplum temsilcisi ve öğrencilerden oluşuyor.

Zaman Yardım Zamanı

Zulüm ülkesinden kaçan bu insanlar arasında, özgürlüğe ulaşan da var, güvenliğe giden yolda can veren de çok…  Gittikleri ülkelerde, yaşadıkları sıkıntı ve strese kalpleri dayanmayan da var… Ve geride kalan yetim-öksüz bir çok çocuk da…

Geçtiğimiz günlerde, gurbet yollarında bir vefat haberine şahit oldu tüm dünya.

Olağanüstü Hal (OHAL) ile işten çıkarılan Esma Uludağ, 3 çocuğuyla birlikte Meriç’i geçerek, Yunanistan’a ulaştı ve burada; iltica etmek üzere Almanya’ya giden eşiyle aile birleşimi için beklemeye başladı. Ancak Esma Uludağ’ın kalbi yaşadığı sıkıntılara daha fazla dayanamadı. Önce felç daha sonra kalp krizi geçirerek vefat etti. Geride 3, 7 ve 10 yaşlarındaki çocukları kaldı.

Uludağ ailesi ve aynı kaderi paylaşan çocuklar için ise Yunanistan’da bulunan tüm mülteciler yararına bir yardım kampanyası başlatıldı.

Erdoğan liderliğinde yönetilen Türkiye’de; İşlemedikleri suçlarla yargılandıkları için mülteci hayatına zorlanan ailelerin çocuklarına yapacağınız bağışlar, masum çocukları maddi feraha ulaştıracaktır.

Linke tıklayarak bağışta bulunabilirsiniz… Bir çocuğun yüzündeki tebessüm olmak istemez misiniz?

https://www.youcaring.com/turkishrefugeesingreece-1179352

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here