Gelin CANLAR 1 MAYIS’ta bir olalım..

0
792

Yeni nesil habercilik anlayışı, matbu gazeteciliğin baltalanması gazetelerin kapatılması, gazetecilerin cezaevine gönderilmesinden sonra değişti ve gelişti. İnternet gazeteciliği reklamını yaklaşık iki yıldır sosyal medya aracılığı yapmakla yeni mecrasını bulmuş gözüküyor.

Yurtdışına gazeteci kimliği ile çıkanlar, doğru haber kaynağını okuyucuya ulaştırma konusunda bir hayli yol katettiler. Özgürüz, SCF gibi haber kaynakları iktidarın rağmına Türkiye haberlerini en doğru şekilde verme gayreti sergiliyorlar. Yeni Hamle haber siteside organik bir oluşum.

İlk kurulduğu anda yaklaşık 3 yıl kadar önce bir misyon üstlenerek yola çıkmıştı.. ‘Sadece bir kesimin değil toplumun her kesiminden insanın sesi’ olacaktı. Bugünlerde ise sitemizde yer vereceğimiz röportajların ilkini duyuruyor olmanın heyecanı içindeyiz.

Devam eden Yüksel direnişinde ismini sıklıkla duyduğumuz sembollerden biri Acun Karadağ ile röportajlarımızın ilkini gerçekleştirdik. Acun Hoca dayanıklı olmasının yanında çok güçlü bir profil çiziyor. Arkadaşlarının deyimiyle yerinde duramayan ‘ATOM KARINCA’. Hayatına dair oek çok şey konuştuk. Ayrıntılar işçinin emekçinin bayramı 1 Mayıs’ta Yeni Hamle’de..

Acun Hoca ile direniş, direnişte Kadın olmak ve sosyal medya konuları üzerine keyifli ve uzun bir söyleşi gerçekleştirdik. Galiba birazda yorduk ama değdi. Acun Hoca’ya kualak verdiğiniz de hayatının da öğreten bir Öğretmene büründüğünü göreceksiniz.

Not: Bir müjde daha verelim. Bir sonraki röportajımız Natali Avazyan ile olacak. Sevgi dolu yüreğinden aksedenleri umarım siz de satır aralarında hissedeceksiniz..

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here