Erdoğan’dan Muhalif Partiye Hakaret Dolu Sözler:CHP Demek Tezek Demektir

0
637

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP İstanbul Kadın Kolları Kongresi’nde konuştu.

24 Haziran seçimlerinin Türkiye için kırılma noktası olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz her an hazırız ama muhalefet hala adayını belirleyemedi. Birbirlerine girdiler. Ne yaptıkları, ne yapacakları belli değil” dedi. Erdoğan, “24 Haziran sandıkta demokratik tokadın vurulduğu gün olacak” diye konuştu.

İstanbul’da 5. Kadın Kolları Kongresi’nde konuşan Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

  • Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece. Önümüzde yeni bir dönem var 24 Haziran. Bu seçimler Türkiye’nin kırılma noktasıdır. Bu sistemle ilgili tüm altyapımız hazır. Biz hazırız, ama muhalefet adayını hala belirleyemedi, birbirlerine girdiler. Öyle de olsa, böyle de olsa seçim takvimini ortaya koyduk.
  • Biz ağaç dikiyoruz, adam kalkıyor yürüyüş yapıyor. Nerede, Gezi’de. Bunlar ağaç söktü diyor, biz ağaç söker miyiz ya? Ey Bay Kemal, senin bu ülkede dikili ağacın var mı ya? Belediyelerin de dahil kaç ağacın var söyle. Çanakkale’deki kopukluğu da giderip, Asya ile Avrupa’yı birleştireceğiz. Bunu kim anlatacak, siz anlatacaksınız.
  • Sen benim vatandaşımı tezekten kurtarıyor musun? Çünkü CHP demek tezek demektir. Benim Erzincan Refahiye’deki bacım tuşa basıyor sıcak su geliyor. Benim 81 ilde bütün halkım batı ne yapıyorsa onu yapıyor. Ve onları da geçeceğiz. Şehrin yeşil alanlarını çoğalttık, neden modern bir şehir. İstanbul’da bugün üniversiteli sayısı 890 bini aştı. İstanbul’a yaptığımız hizmetler yetmiyor. Bunun kısa bir özetini yaptık. Kampanya süresinde animasyonlarla bunu daha net anlatacağız. 54 günde girilmedik sokak kalmayacak. Yaptıklarımızı her fırsatta, her yerde vatandaşımıza anlatmanızı rica ediyorum. Muhalefetin yaptığı bir şey yok. Bu yüzden neyi yaptığını söyleyecek, böyle bir şey yok.
  • Kadınlarımızı siyasette daha etkili, daha katılımcı, daha yüksek oranlarda temsil edilir şekilde Parlamento’da görmek istiyoruz.
  • CHP susuzluk demektir. CHP çöplük demektir. CHP hava kirliliği demektir. Sen benim vatandaşımı tezekten kurtarıyor musun? CHP demek tezek demektir.
  • Kentsel dönüşüm diyoruz bakıyorsun ana muhalefet çıkıyor. Rahatsız çünkü. Bu ülkede bunların dikili bir ağacı yok. Bunlar taş taş üstüne koymadılar. Biz istiyoruz ki bir şeyler ortaya konsun. Bunları yapalım. Biz ağaç dikiyoruz, adam kalkıyor yürüyüş yapıyor gezide. ‘Bunlar ağaç söktü’ diyor. Biz milyonlarca, milyarlarca fidan ağaç diktik bu ülkede. Hey bay Kemal senin dikili ağacın var mı? Belediyelerin de dahil olmak üzere kaç tane var onu söyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here