Yunanistan’daki Mültecilere Yardım Kampanyası:Genç Ekip Snowdon Dağına Tırmanacak

0
561

Son yıllarda mülteci sayısı artış gösterirken, bununla birlikte yaşanan mağduriyet hikayeleri de beraberinde geldi. Yaşanan acı olaylara sessiz kalmak istemeyen insanlar ise ‘ATEŞ NEREYE DÜŞERSE DÜŞSÜN BENİM DE KALBİMİ YAKAR! sözüne binaen mazlumun sesi olabilmek için harekete geçti.

Türkiye’de Hapishane de Anneleriyle Birlikte Bulunan Bebekler İçin Pedal Çevrilmişti

Geçtiğimiz aylarda Amnesty gönüllüsü Ziya Kocabıyık Türkiye’de hapishanelerde anneleriyle birlikte esir alınan bebekler için 1500 kilometre bisiklet turu ile İngiltere’yi turlayarak yaşanan adaletsizlikleri anlatmıştı.

Genç Ekip, Yunanistan’daki Mülteciler İçin Yardım Kampanyası Başlatıyor..!

6 Mayıs 2018 tarihinde ise İngiletere’de yaşayan ve 23-25 yaşlarında bulunan gençler ise Yunanistan’daki mülteciler için bir yardım kampanyası projesine imza atacak.

Projede yer alan Mehmet Gökçel’in projenin nasıl ortaya çıktığını ve hedeflerinin neler olduğunu şöyle aktardı;

Proje fikri arkadaşlarımız arasında konuşurken, yaşanan mağduriyetler için elimizden ne gelir diye konuşuyor ve bunun için harekete geçmemiz gerekiyor diye düşünüyorduk. Kendi imkanlarımızla bu insanlara nasıl yardımcı olabiliriz diye fikir alışverişi yaparken İngiltere’nin en yüksek tepesi olan Snowdon Dağına tırmanalım diye bir fikir ortaya çıktı. Bunu belgeleyerek de insanlardan yardım edebiliriz düşüncesi de fikrimizi destekledi ve hayata geçirmek için hemen tarih belirledik. 6 Mayıs’da kurduğumuz 10 kişilik ekiple Time to Help UK adına Snowdon Dağı’na tırmanacağız.

Neden özellikle Yunanistan’daki mültecilere destek olmak istediniz? Sorusuna ise Gökçel şu yanıtı verdi;

Kendi seyrinde gelişen bir karar oldu. Türkiye’de zulme uğramamak adına bazıları uçakla bazıları da botlarla zorlu yolculuk içinde Yunanistan’a geçiyordu, bunun haberini çok duyuyorduk ve duyuyoruz ve onlar bunca zorluğa katlanırken bizlerde onlar için bir destek olmak istedik. Sadece Türkiye’den değil tabi ihtiyaç sahibi tüm mültecilere ulaşmak amacındayız.

Hedef 5000 Sterlin

Mehmet Gökçel ile birlikte 9 kişinin daha yer aldığı ekibin hedefi ise 5.000 sterlin.

Snowdon Dağı’na tırmanış tamamlandıktan sonra ise 11 Mayıs günü Time To Help ile birlikte bir grup Yunanistan’a giderek toplanan yardım mülteci ailelere iletilecek.

Zulmün dört bir yanı sardığı Türkiye’de, binlerce insan tüm varlıklarını ve yakınlarını kendi vatanlarında bırakarak farklı ülkelerde zor şartlarda yaşamaya mahkum edilirken, onlara yardım eli olabilmek adına aktivizm başlatan bu ekibe sizde destek olmak istiyorsanız şu sayfaya ulaşabilirsiniz…

https://www.justgiving.com/fundraising/mehmed-gokcel

https://www.justgiving.com/fundraising/mehmed-gokcel

Twitter:https://twitter.com/MehmedGokcel

 

 

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here