4 Yıldır Ataması Yapılmayan Öğretmen İntihar Etti

0
366

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı rakamlara göre, 438 bin öğretmen adayı atama bekliyor. Aralarında 10 yıldan fazladır atama bekleyenler var. Her yıl 70 bin mezun da bu sayıya ekleniyor. Ancak her yıl en fazla 20 bin öğretmen ataması yapılıyor.

Ataması yapılmayan öğretmenlerden biri de Aydın’ın İncirliova ilçesinde yaşayan Merve Çavdar.  2014 yılında Sosyal Bilimler öğretmeni olarak mezun olan 25 yaşındaki Çavdar’ın atanmasının gerçekleşmediği ve işsizlik nedeniyle bir süredir bunalımda olduğu belirtiliyordu. Atama bekleyen Çavdar, “İş bulmaya gidiyorum” diyerek evden çıktı.

Çavdar’ın, depresyon haplarını içerek intihar ettiği ve yaşamına son verdiği belirtiliyor. Sol’da yer alan habere göre, kıyıda bir kadının hareketsiz yattığını görenlerin durumu sağlık ve jandarma ekiplerine bildirmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, genç kadının yaşamını yitirdiğini belirledi.

Genç öğretmenin cesedi, savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here