Sahte Savcının Talimatıyla İki Kişiye Gözaltı

0
634

Türkiye’de yürütülen nefret operasyonlarıyla binlerce hakim, savcı, polis ve kamu görevlisi çoğu tutuklandı veya işinden oldu. Bunların yeri ise farklı şekillerde dolduruluyor.

Türkiye’de 15 Temmuz sonrası binlerce yargı mensubu ve polis mesleklerinden atıldı, cezaevine gönderildi. Oluşan boşluk ise kendini değişik şekillerde gösteriyor. Adana’da polisi arayan bir kişi kendini savcı olarak tanıtıp adreslerini verdiği 2 kişinin gözaltına alınması talimatını verdi. Telefondaki kişinin talimatıyla harekete geçen polis de isim ve adresleri verilen kişilere baskın yaptı, gözaltına aldıkları kişileri emniyete getirdi.

Ancak haklarında hiçbir arama kaydı olmadığı ortaya çıkınca bu kez talimatı veren savcıyı adliyeden aradılar ve karşılarına bir başkası çıktı. Bunun üzerine sahte savcının peşine düşen polis, bir kaza nedeniyle başka bir isimle yattığı hastanede 24 yaşındaki Nedim M’yi yakaladı. Arkadaşlarına şaka yapmak amacıyla bu oyunu düzenlediği ortaya çıkan sahte savcının, 5 yıl 6 ay hapis cezasıyla dolandırıcılık suçundan arandığı da ortaya çıktı.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here