Yönetemiyorlar!

0
661

Uluslararası  diplomasi trafiği genellikle ülkenin strateji uzmanları tarafından , yönlendirmeler ile  yapılır.

Ülkenin Seçilen Başkanlarına uzun yıllar sonucunda ülke menfaatlerini ve geliştirdikleri stratejilerini ve önceliklerini genellikle uzmanlar belirler, yönlendirme yaparlar.

Ve her zaman Ülkenin öncelikli menfaatleri on planda olur. Öyle ulu orta bu gün böyle , yarin başka bir tutarsızlık üzerine olamaz. 

Suriye için Esad gitsin diyorsanız ve bunu Muhtarlar toplantısı dahil her fırsatta dile getiriyor parmak sallıyorsanız sonra Esad ın  can damarlarına(Rusya ve Iran) dört el dört kolunla dolanıyor Esadın gücüne güç katıyorsun.

Akşam üstü ,Amerika buradan gitsin diyorsun, osmanlı tokadı atarım diyorsun.. Sabah füzeleri görünce de ,’ iyi ki varsınız burada , vurun , vurun’ diye alkış tutuyorsun.

Hiç tutarlı  da olamıyorsun.Türkiye yi yönetmek böyle mi oluyor ? Saraylarda atıp tutmak ile kimse korkup kaçmıyor ki !

Ülkenin çıkarlarını hangi strateji uzmanları koruyor acaba ? Ülke çıkarlarını birileri kendi çıkarlarına tercih ediyor ise!  Ki buradan böyle anlaşılıyor.

Öyle yeni yetme, popülist  düşünceye sahip danışmanlar bu ülkenin geleceğini belirliyemez. Önce kendi cebimi nasıl doldururum düşüncesine sahip insanlar ile Türkiye yönetilemez.

Türkiye’nin bu gün ki durumuna baktığımızda olan biten her şey ortada, Ahmet Altan ın deyimiyle ‘iktidar’a secde halinde’ olan Türk medyası olumsuzlukları yazamıyor ! Türkiye de her şey güllük gülistanlık gibi  göstermekten başka seçenekleri yok…

Bakan Simsek geçen hafta ekonomi ile ilgili bir açıklama yaptı, hemen ayar verdiler..!! Eeeyyyt ülen eeeyyttt… adam sus pus oldu !..

Dün ki ekonomi verilerine baktigimizda , cari acik 240 milyar dolar.. Bakan Zeybekçi, zeybek yapmaktan vaz geçip çiftetelli oynuyor sanki !… bir şey olmaz mantigi ile yönetmeye devam ediyor, zerre kadar yüzleri kizarmiyor, verdikleri hiç bir sözü tutamadilar.

Başbakan diyor ki esnafımız’a  kredi veriyoruz.. Demek ki esnafın işi kötü ! Yani durup dururken iş adamı, esnaf neden borçlanasın ki ? Senin işlerin iyi olsa gider o kadar faizli borcun altına girmek ister misin acaba?

Amerikan Doları ve Euro aldı başını tam gaz gidiyor, şu sıralar Dolar hakkında her zaman atıp tutan Jöleli yalaka danışman hiç görünmüyor, yoksa Türkiye de dolar kurunu kendisinin hayal ettiği 1.8 tl de tutmak için kanun hükmünde kararname ile mi meşgul acaba ?

 

Türkiye’nin sonu Venezuela ya doğru gizli ve hızlı bir yol almakta, ve Türkiye’nin sonu demek olur maazallah.. zira orada da İran’da olduğu gibi dolar kur’unu devlet belirliyor, ve KARABORSA ülkeyi kasıp kavuruyor…

Japonya’da’ seçimlerde söz verdim , enflasyonu düşüremedim’ diyen Japon Bakan köpeğinin tasmasını takıp kapı eşiğinde intihar ediyor.. bizimkisi dindar olduğu için intihar etmesin de , bari milletin yüzünü baka baka yalan söylemesinler istiyoruz.

Bakanlarımıza dikkat edin ! Çiftlik bank’ın inek yularlarını yetkililerin yaninda bulundurmasinlar ! Ne olur ne olmaz, Japon’lar kötü örnek olmasın ! Ne me lazım Inek dışkısı  koklarlar, sonra yularları boyunlarına dolar ahır kapısında intihar falan ederler! zira kötü örnek alma da biz hep önde gidiyoruz.


Abdullah Dalkılıc

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here