Yarım Ton Esrar Kayboldu, Polisler ‘Fareler Yemiştir’ Dedi

0
234

Uyuşturucu operasyonunda ele geçirilen esrar, adli delil olarak bir depoya konuldu. Yarım ton ağırlığındaki esrar bir süre sonra kayboldu. Sorumlu olan 4 polis ise yarım ton esrarı farelerin yediğini belirterek kendini savundu.

Olay Arjantin’de gerçekleşti. Guardian’da yer alan habere göre yarım ton esrarın ortadan kaybolduğu, başkent Buenos Aires’e 60 kilometre uzaklıktaki Pilar’da bulunan depoda yapılan kontrolde ortaya çıktı. Depoda 6 ton esrar bulunuyordu. İki yıldır depoda tutulan esrarın yapılan kontrollerde 540 kilogramı eksik çıktı.

Esrarın ortadan kaybolduğu fark edilince ilk şüpheler Nisan’da görevden ayrılan ve esrarın miktarını imzalamayan eski Emniyet Müdürü üzerinde toplandı.

Emniyet Müdürü Javier Specia’nın yerine gelen Emiliyo Portero, eksikliği fark ettiğinde olayı iç soruşturma birimine bildirdi. Konu mahkemeye taşındı. Eski Müdür Specia ve üç astı da mahkemede yaptıkları savunmada kaybolan esrarı farelerin yediğini iddia etti.

Mahkeme adli tıp uzmanlarını dinlemek istedi. Duruşmada uzmanlar, farelerin esrarı yiyecek sanıp yemesinin mümkün olmadığını ve çok sayıda farenin uyuşturucuyu yemesi durumunda, depoda çok sayıda ölü farenin bulunması gerektiğini söyledi.

Şüpheli durumundaki dört polis 4 Mayıs’ta tekrar ifade verecek. Eski Müdür Specia geçen yıl ne kadar gelir elde ettiği konusundaki yeminli bildirimini vermedi. Bu yüzden hakkında ayrıca bir soruşturma açıldığı belirtiliyor.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here