Kosova’da Yaşanan Mağduriyete Bir Ses de Siz Olmak İster Misiniz?

0
1085

AKP iktidarının Gülen Cemaatine yönelik başlattığı zulümler hız kesmiyor. Özellikle 15 Temmuz şaibeli darbe girişimi sonrası Türkiye’nin dört bir yanında gözaltı, ihraç ve hukuksuz tutuklama furyası başladı. Hüküm süren bu dikta yönetimin üzerine birde; Cemaat mensuplarını kaçırma olayı eklendi. Daha önce Türkiye’nin çeşitli yerlerinden hizmet hareketi gönüllerini anlaşmalı olduğu kişiler tarafından kaçırtan Erdoğan rejiminin zulmü sadece Türkiye ile sınırlı kalmadı. Pakistan ve Afrika ülkelerine sıçrayan hukuksuzluk furyası son olarak Kosova’ya uzandı.

Geçtiğimiz günlerde, Gülen Cemaatine bağlı  beş öğretmen bir doktor kaçırılarak kanun dışı yollarla Türkiye’ye iade edildi. Bu hukuksuz uygulama tüm dünya basınında manşetlere taşınırken, yine tüm ülkelerden tepkiler yağdı.

Almanya, Amerika, Kosova, Yunanistan ve bir çok ülke insanı, Kosova’da yaşanan kaçırma olayını dışarıda toplanarak proteso ederken, Sosyal medyadan da tepkiler çığ gibi büyüdü. Dünyanın dört bir yanından kaçırılan öğretmenlere destek yazıları yağmaya başladı.

Kosova’da yaşanan bu zulme bir ses de siz olmak istiyorsanız yazılarınızı bekleriz. Aynı zamanda yazılarınız #KosovaYazıları ‘hashtag’ı ile destek olabilirsiniz.

Unutmayın! Birilerine zalim olmak, bazılarına mağdur duruma düşmek, kimilerine de mazluma ses olmak düşer… 

Yazılarınızı… yenihamlehaber@gmail.com adresine yollayabilirsiniz..

 

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here