#Kosovo için Yeni bir İmza Başlatıldı.

0
533

Kosova Devleti 🇽🇰Öğretmenleri Serbest Bırakmalı – Kampanyaya imza ver! chn.ge/2H1hhnP @Change aracılığıyla

Kosova Millet Meclisi’ ne,

“Kosova İstihbarat Örgütü’nün operasyonuyla 6 Türk vatandaşı hukuksuz bir şekilde gözaltına alındı. Kosova Başbakanı Haradinaj bu operasyonla ilgili bilgilendirilmediğini duyurdu. Kosova devleti ve Kosovada yaşayan tüm Türk halkı için son derece tehlikeli olan gözaltı hadisesi gerçekleşti.
Yusuf Karabina’nın karakola götürüldüğü sırada, Gjakova’daki Mehmet Akif Koleji’nin müdürü Kahraman Demirez ve öğretmen Cihan Özkan ile Hasan Hüseyin Günakan da Kosovalı polis tarafından gözaltına alındı. Gülistan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Mustafa Erdem, gözaltındaki Türk öğretmenlerin durumu hakkında bilgi almak için polis karakolunu ziyaret ettiğinde gözaltına alındı. Tutuklular 2022’ye kadar ikamet izinleri olmasına rağmen alındı.
Erdoğan’ın Türkiye’deki zulmünden kaçmak için Kosova’ya taşınan Türk Kardiyoloji profesörü Osman Karakaya’nın da Perşembe sabahı Kosova polisi tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.
Bir Başbakan olarak, hiçbir bilgisinin olmadığı durumda Türk vatandaşların kaçırılması ve

 

sınır dışı edilmesi için bekletilmesi, ülkenin anayasasını ihlal edildiğinin göstergesidir.
Bu dilekçe, Kosova Meclisi milletvekillerine, Anayasa Mahkemesini Cumhurbaşkanı Taçi’ye hitaben sınırdışı edilmesini durdurmak ve gereken girişimi başlatmak için başvurmaktadır.
Anayasa ve yasalardan aldığınız yetkiye göre hareket etmenizi ülkenizde bulunan Türk Vatandaşlarını hayati tehlike doğuracak Türkiye’deki despot rejime iade etmemelerini istiyoruz.

Kosova Millet Meclisi: Kosova Devleti 🇽🇰Öğretmenleri Serbest Bırakmalı – Kampanyaya imza ver! chn.ge/2H1hhnP @Change aracılığıyla

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here