Balıkesir’de İşkence gibi Gözaltı

0
1420

BALIKESİR

Balıkesir’de Çoğunluğu Kadın olan bir gruba, İşkence gibi gözaltı..

28 mart saat 22.00 civarında Balıkesir polisinin çoğunluğu kadın olan sanıklara f.tö iddiasıyla yaptığı operasyonda insanlık dışı muamele ile gözaltılar gerçekleşti.

Üniversiteli kız öğrencilerin olduğu evlere Medya ile birlikte adeta şov yapar gibi 10-15 erkek polisle kapılar kırılarak baskın yapılmıştır. Ters kelepçelenen Zanlıların kafalarına silahlar dayanmış ve polisler tarafından kafalarına, sırtlarına ayakla basılarak hakaret edilmiştir. 3-4 saat ev aranırken kadınlar yerde bu koşullarda bekletilmiştir.
Aylarca Takip edilen bu kadınların masum ve zararsız olduğunu bilen polisler buna rağmen bu denli şiddet uyguluyor.

Aileler emniyet müdürlüğüne gidip bilgi alamıyor. Kötü muamele ve gözaltı şiddetine maruz kalanların aileleri aileleriyle görüşmelerine müsaade edilmiyor.
Bir İddia ise korkunç denebilecek seviyede ; 3 çocuklu( biri 7 aylık) Zeynep Öztan ifadesi alınmadan Kepsut cezaevine yollandığı söyleniyor …

Aileler kötü mualemele ve psikolojik şiddet uygulanmasından endişe ediyorlar.

Özel Hareket Polisleri,kameralar ve ulusal medyada eşliğinde yapılan Bu insanlık dışı muamele Vali Ersin yazıcı ve Emniyet müdürü ” Cengiz Zeybek” in bilerek, masum insanlara işkence ile şov yapma niyetinde olduğunu gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here