Öğrencilere Cinsel İstismarda Bulunan ‘Din Dersi Öğretmeni’ Tutuklandı

0
729

Diyarbakır’da, 5 öğrenciye cinsel istismarda bulunan ve dün gözaltına alınarak hakkında soruşturma başlatılan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni E.Y., emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Diyarbakır’ın merkez ilçesi Yenişehir’de bulunan bir ortaokulda görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni E.Y.’nin,5 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunmasının ardından dün polis tarafından gözaltına alınmıştı. Cinsel istismara maruz kalan yaşları 11 ile 14 arasında değişen 5 kız öğrencinin, Çocuk İzleme Merkezi’nde (ÇİM) psikolog, avukat ve savcı eşliğinde ifadeleri alındı. E.Y.’nin ise Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği’nde polisler tarafından ifadesi alınırken, hakkındaki suçlamaları reddettiği öğrenildi. E.Y., işlemlerin ardından bugün Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ile adliyeye sevk edildi.

Öğrencilere cinsel istismarda bulunan E.Y., savcılığa verdiği ifadenin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkemede verdiği ifadenin ardından E.Y., tutuklanarak Diyarbakır E Tipi Cezaevi’ne konuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here