Mehmet Akif Ersoy’un Torunundan Erdoğan’ın İstiklal Marşı Sözlerine Yanıt

0
664

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeni marş yazılmasına ilişkin sözlerinden sonra Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Ersoy Argon’dan yanıt gecikmedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de 46. Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında, “En büyük üzüntüm bu emsalsiz marşın (İstiklal Marşı) hakiki manasını yüreklere nakşedecek bir bestenin bulunamamış olmasıdır. O beste ile güftenin birbirini tamamlaması çok önemlidir. Burada bestekarlara büyük iş düşüyor. Temenni ediyoruz ki o da çıkar” demişti.

İstiklal Marşı çıkışına Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Ersoy Argon, “Bugün İstiklal Marşı’nın yeni nesillerce daha iyi idrak edilmesi için biz büyük bir gayret gösteriyoruz” dedi.

Argon konuşmasının devamında; “Ben 73 yaşında Anadolu yollarında gençlerle buluşmalara gidiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın da İstiklal Marşımızın iyi anlaşılması için büyük gayretler sarf ettiğini çok iyi biliyoruz. Dedem Mehmet Akif Ersoy’un daha iyi anlaşılması için verdiği talimatları da biliyoruz. Kahraman ordumuz, kahraman Mehmetçiğimiz Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtı ile destan yazarken, Sayın Cumhurbaşkanımız ülkemizin bekasına yönelik tüm tehditlerle mücadele ederken Mehmet Akif’in İstiklâl Marşımızda belirttiği ruh olan, ‘Doğacaktır sana va’ettiği günler Hakk’ın/Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın’ çizgisinden sapmayacağını biliyorum.

Allah bu millete bir daha ne güftesi ile ne bestesi ile yeniden İstiklal Marşı yazdırmasın. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda bana hak vereceğine yürekten inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here