‘Bu Kadar Da Olmaz’ Dedirten Karar: Safranbolu Sokakları Afrin’de Kullanılan Silah İsimleriyle Anılacak

0
267
Safranbolu’da cadde ve sokaklara tank, helikopter, roket ve insansız hava araçlarının isimleri verildi.

Karabük’ün tarihi evleriyle tanıdığımız ünlü ilçesi Safranbolu’da belediye meclisi, cadde ve sokak isimlerini, TSK’nın Afrin’e yönelik operasyonda kullandığı yerli silahların isimleriyle değiştirme kararı aldı. İlçedeki cadde ve sokakların isimleri, Atak, Cirit, Altay, Bayraktar, Anka gibi tank, helikopter, roket ve insansız hava araçlarının isimleriyle değiştirilmeye başlandı.  

Safranbolu Belediye Meclisi tarafından alınan kararla Bostanbükü köyünden belediye sınırlarına kadar uzanan mahallelerdeki cadde ve sokakların isimleri değiştirildi. Yıldız Caddesi’nin adı Zeytin Dalı Caddesi, Cami Sokak’ın adı Atak Sokak, Değirmen Sokak’ın adı Cirit Sokak, Kaya Sokak’ın adı Altay Sokak, Lale Sokak’ın adı Bayraktar Sokak, Vatan Sokak’ın adı ise Anka Sokak olarak yeniden isimlendirildi. Karar, belediye meclisinden oy birliğiyle kabul edildi.

Silah İsimlerinden Sokak Tabelasına

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, “Safranbolu Belediye Meclisi’nin aldığı kararla mevzuat gereği Bostanbükü köyü sınırları içindeyken daha sonradan Safranbolu Belediyesi Musalla Mahallesi’ne dahil edilen mükerrer cadde ve sokak isimlerinin Safranbolu merkezi dahilindeki bazı mahalle ve cadde isimleri ile aynı olması nedeniyle değiştirildi. Bu isimler de ‘Zeytin Dalı Operasyonu’ndan ve milli silahlarımızdan esinlenerek verildi” dedi.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here